28 stycznia
wtorek
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nigeria: Boko Haram zaatakowało meczet

Ocena: 0
1548

Islamska organizacja terrorystyczna Boko Haram uderzyła 17 lipca na meczet w dzielnicy London Ciki miasta Maiduguri – stolicy północnonigeryjskiego stanu Borno, zabijając co najmniej 8 osób. Był to zamach samobójczy.

fot. PAP/EPA/Yusuf Musa

Komentując tę kolejną zbrodnię islamistów, dyrektor Biura Prasowego diecezji Maiduguri ks. Gideon Obasogie powiedział watykańskiej agencji misyjnej Fides, że „ludzie z Boko Haram to nieprzyjaciele ludzkości i nie wahają się zabijać także muzułmanów".

– Ich taktyka to popełnianie odrażających zbrodni przeciw niewinnej ludności cywilnej, aby jak najbardziej zwiększyć wpływy terrorystyczne na społeczeństwo – oświadczył kapłan. Przypomniał, że terroryści z tego ugrupowania w ostatnich miesiącach atakowali najbardziej zaludnione miejsca w mieście, a także targi i szpitale.

Ich ataki są także odwetem za utworzenie przez mieszkańców oddziałów samoobronnych, aby ograniczyć siłę rażenia terrorystów. Na przykład 13 lipca Boko Haram przeprowadziło jednoczesne zamachy samobójcze w czterech różnych miejscach, powodując śmierć 19 osób, w większości członków wspomnianych jednostek samoobrony.

Zdaniem dyrektora diecezjalnego biura prasowego w Maiduguri, w działalność tej zbrodniczej organizacji są zamieszani także politycy, gdyż w przeciwnym przypadku nie mogłaby ona tak długo działać.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką
Dziś w Kościele: wtorek, III tydzień zwykły, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Sm 6,12b-15.17-19; Ps 24,7-8.9-10; Mk 3,31-35
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -