15 maja
sobota
Zofii, Nadziei, Izydora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nie o mnie chodzi

Ocena: 3.2
729

Poświęciłem całe życie powstrzymaniu aborcji na świecie, wiedząc, że będę krytykowany, znienawidzony przez wielu ludzi. Nie dbam o to, ponieważ to nie o mnie chodzi, ale o dzieci. - mówi Eduardo Verastegui w rozmowie z Iwoną Flisikowską

fot. Jeffrey Bruno

Film „Sound of Freedom” opowiada wstrząsającą historię uratowania 127 dzieci porwanych i przetrzymywanych w Kolumbii. Jaka była geneza tego obrazu?

Jako filmowiec szukam historii, które uczynią świat lepszym. Słyszałem o porywaniu ludzi, ale nie wiedziałem, jakie są rozmiary tego zjawiska. W 2015 r. podczas pokazu filmu „Little boy” podszedł do mnie mężczyzna, który znał Tima Ballarda [Timothy Ballard jest założycielem i dyrektorem generalnym Operation Underground Railroad, dyrektorem generalnym The Nazarene Fund i autorem książek. Organizuje działania na poziomie krajowym i międzynarodowym na rzecz przeciwdziałania handlowi dziećmi – red.]. Umówiliśmy się na lunch. Opowiedział mi o Timie, o handlu ludźmi, o tym, jak wielka jest potrzeba ratowania dzieci na całym świecie. Rozmawialiśmy wtedy dwie godziny. Potem osobiście spotkałem Tima i jego rodzinę i dowiedziałem się jeszcze więcej. Byłem w szoku. To było źródło smutku i depresji. Pomyślałem jednak, że będzie jeszcze smutniej, jeśli nic z tym nie zrobię. Problem jest ogromny. Chciałem wpłynąć na organizacje, ludzi, liderów. Pomyślałem, że trzeba zrobić film oparty na prawdzie, żeby przestrzec świat, bo nawet jeśli milion dzieci zostanie porwanych z przeznaczeniem na wykorzystanie seksualne, albo handel ludźmi, to ludzie się o tym nie dowiedzą. Nie rozmawiamy o tym, bo to zbyt „brzydki” temat. Dlatego powstała idea zrobienia filmu, który ma poruszyć: mnie, ciebie, dziennikarzy, nauczycieli, uczniów, policjantów, a także celebrytów.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 47 (787), 22 listopada 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 09 grudnia 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 maja

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zofii
Znowu opuszczam świat i idę do Ojca.
+ Czytania liturgiczne  (rok B, I): J 16, 23b-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter