27 listopada
piątek
Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nie o mnie chodzi

Ocena: 0
573

Poświęciłem całe życie powstrzymaniu aborcji na świecie, wiedząc, że będę krytykowany, znienawidzony przez wielu ludzi. Nie dbam o to, ponieważ to nie o mnie chodzi, ale o dzieci. - mówi Eduardo Verastegui w rozmowie z Iwoną Flisikowską

fot. Jeffrey Bruno

Film „Sound of Freedom” opowiada wstrząsającą historię uratowania 127 dzieci porwanych i przetrzymywanych w Kolumbii. Jaka była geneza tego obrazu?

Jako filmowiec szukam historii, które uczynią świat lepszym. Słyszałem o porywaniu ludzi, ale nie wiedziałem, jakie są rozmiary tego zjawiska. W 2015 r. podczas pokazu filmu „Little boy” podszedł do mnie mężczyzna, który znał Tima Ballarda [Timothy Ballard jest założycielem i dyrektorem generalnym Operation Underground Railroad, dyrektorem generalnym The Nazarene Fund i autorem książek. Organizuje działania na poziomie krajowym i międzynarodowym na rzecz przeciwdziałania handlowi dziećmi – red.]. Umówiliśmy się na lunch. Opowiedział mi o Timie, o handlu ludźmi, o tym, jak wielka jest potrzeba ratowania dzieci na całym świecie. Rozmawialiśmy wtedy dwie godziny. Potem osobiście spotkałem Tima i jego rodzinę i dowiedziałem się jeszcze więcej. Byłem w szoku. To było źródło smutku i depresji. Pomyślałem jednak, że będzie jeszcze smutniej, jeśli nic z tym nie zrobię. Problem jest ogromny. Chciałem wpłynąć na organizacje, ludzi, liderów. Pomyślałem, że trzeba zrobić film oparty na prawdzie, żeby przestrzec świat, bo nawet jeśli milion dzieci zostanie porwanych z przeznaczeniem na wykorzystanie seksualne, albo handel ludźmi, to ludzie się o tym nie dowiedzą. Nie rozmawiamy o tym, bo to zbyt „brzydki” temat. Dlatego powstała idea zrobienia filmu, który ma poruszyć: mnie, ciebie, dziennikarzy, nauczycieli, uczniów, policjantów, a także celebrytów.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 47 (787), 22 listopada 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 09 grudnia 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 listopada

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 20,1-4.11-21,2; Ps 84,3-6a.8a; Łk 21,29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter