24 kwietnia
środa
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nie dajmy się

Ocena: 4.7
1484

Temat sprzed tygodnia, zakończony wypowiedzią Jana Pawła II: „Boże, chroń mnie od zniechęcenia”, domaga się kontynuacji.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Bogactwo dobrych książek, nieogarniona paleta tematów, spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi i przyjaciółmi z całego kraju oraz czytelnikami nawiązującymi serdeczną rozmowę o naszym tygodniku – oto wielki dar Targów Wydawców Katolickich. Wielka jest moja wdzięczność za te wszystkie krótsze i dłuższe opinie i myśli, potrzebne nie tylko mnie, ale każdemu z nas, którzy zabieramy publicznie głos. Wielkie dzięki!

Wszystkie te spotkania i rozmowy upewniły mnie, że temat sprzed tygodnia, zakończony wypowiedzią Jana Pawła II: „Boże, chroń mnie od zniechęcenia”, domaga się kontynuacji, bo jest tematem bliskim jeśli nie wszystkim, to na pewno większości z nas.

Ucieszyłam się widokiem sióstr franciszkanek Rodziny Maryi z ulicy Hożej, o których pisałam dwa tygodnie temu. Do ich niezwykłej przełożonej z czasów wojny, matki Matyldy Getter, chciałam się odwołać, podejmując temat walki ze zniechęceniem: otóż kiedy matka Matylda znalazła się na pierwszej linii frontu, ratując żydowskie dzieci i organizując całą strukturę tego ratunku, liczyła ponad siedemdziesiąt lat! Była starszą kobietą, która miała już prawo do zasłużonego odpoczynku, bo się od młodości naprawdę ciężko napracowała! Każdy by zapewne zrozumiał, gdyby mówiła o potrzebie spokoju i oddawała się tylko modlitwie! Oto przykład do wzięcia!
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (704), 14 kwietniaa 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

 
- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -