24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Neapol: obiad dla ubogich w katedrze

Ocena: 0
846

Sześciuset ubogich zasiadło do świątecznego obiadu w katedrze w Neapolu. Na stole pojawiły się regionalne przysmaki, m.in. zrodzona w tym mieście pizza i mozzarella – ser będący chlubą regionu Kampania. Bożonarodzeniowy poczęstunek serwował 28 grudnia potrzebującym miejscowy arcybiskup kard. Crescenzio Sepe.

– Stało się to już pewną tradycją, ponieważ od lat zapraszamy w tym czasie ubogich różnych grup: z noclegowni i korzystających z jadłodajni Misjonarek Miłości, jak też z naszych parafii oraz tych, którzy pomagają im na co dzień – powiedział kardynał w Radiu Watykańskim. Określił to jako "globalne objęcie potrzebujących, by pokazać im, że Kościół Neapolu o nich się troszczy".

Rozmówca rozgłośni papieskiej zaznaczył, że w tym roku po raz pierwszy na miejsce spotkania wybrano katedrę, by nadać temu wydarzeniu jeszcze mocniejszą wymowę, "ponieważ Chrystus jest w katedrze, kiedy sprawujemy liturgię, ale jest w niej także wówczas, gdy przyjmujemy tych naszych braci”.

Jak przystało na świąteczne spotkanie, nie zabrakło prezentów. Każdy z ubogich otrzymał talon, który może zrealizować w sieci sklepów współpracujących z Caritas i wybrać sobie ubranie, jakie mu się podoba i jakiego potrzebuje.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter