7 czerwca
niedziela
Roberta, Wieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nawoływał w internecie do zabójstwa o. Rydzyka. Prokuratura wszczęła postępowanie

Ocena: 0
1679

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa założyciela Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka - poinformowała szefowa toruńskiej prokuratury Judyta Głowacka.

fot. Piotr Drabik, flickr, CC BY 2.0

"Postępowanie zostało wszczęte 13 czerwca. Toczy się ono na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś i dotyczy publicznego nawoływania do zbrodni (art. 255 par. 2 kk.) oraz znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 par. 2 kk)" - wskazała w rozmowie z PAP prokurator Głowacka.

"Pierwszy czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Za drugi grozi grzywna, ograniczenie wolności bądź jej pozbawienie do roku. Postępowanie jest w tej chwili na wstępnym etapie" - dodała szefowa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód. Potwierdziła, że chodzi o nawoływanie w internecie do zabójstwa o. Tadeusza Rydzyka.

O sprawie poinformował w środę "Nasz Dziennik". W artykule pt. "Grozili księdzu" poinformowano, że chodzi o wpisy na portalu Interia.pl, co również potwierdziła PAP Głowacka. Gazeta wskazuje, że chodzi o wpisy, które ukazały się pod artykułem "opisującym krytyczną wypowiedź dyrektora Radia Maryja odnośnie zmiany pierwotnych założeń reformy zakazu handlu w niedzielę".

Jak informuje "Nasz Dziennik", internauci pisali m.in. o "powieszeniu kapłana i życzyli mu śmierci, a także zamieścili wiele obrażających duchownego, niewypowiedzianie ohydnych wpisów". Cytowany przez gazetę przewodniczący Rady Instytutu "Pamięć i Tożsamość" im. Jana Pawła II Andrzej Jaworski podkreślił, że "nie można tolerować takiego języka nienawiści w mediach elektronicznych".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 7 czerwca

Niedziela, X Tydzień zwykły, Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ czytania liturgiczne (rok A, II): Wj 34,4b-6.8-9; Dn 3,52-56; 2 Kor 13,11-13; J 3,16-18
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter