27 listopada
piątek
Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nasze największe szczęście

Ocena: 4.51361
1186

– Bylibyśmy zupełnie inni, gdyby Jędrka nie było na świecie, a może pojawił się właśnie po to, żebyśmy byli zbawieni? – mówi mama Andrzeja, który jest „trisomikiem”, czyli dzieckiem z zespołem Downa.

fot. Agnieszka M. Domańska

Kilka spakowanych walizek tuż obok eleganckiego stolika to nieodłączny element w domu Małgorzaty i Waldemara Gujskich. Oboje z żoną są prawnikami, a pan Waldemar, który od zera stworzył znaną dziś kancelarię, jest wielokrotnie nagradzanym specjalistą w zakresie prawa pracy. Ich syn Andrzej, którego wszyscy nazywają Jędrkiem, po prostu uwielbia się pakować. Walizki stoją gotowe, a Jędrek o każdej porze dnia i nocy może ruszać w drogę. – Jędrek lubi rysować, uwielbia pisać cyfry, kocha jazdę na rowerze i nieustannie nas zaskakuje. Kiedyś usłyszeliśmy od lekarzy, że nigdy nie zobaczymy naszego syna, jak jeździ rowerem. Dyskwalifikować go miał brak koordynacji wzrokowo-ruchowej, a jest zupełnie inaczej. Jest perfekcjonistą w tym, co robi – opowiada pani Małgorzata. – Jędrek potrafi godzinami grać, czy to na pianinie, czy fortepianie. Widać, jak bardzo tego potrzebuje, ile emocji w to wkłada – dodaje z dumą pan Waldemar.

Kiedy w ich małżeństwie pojawiła się pierwsza córka Ola, wszyscy byli bardzo dumni. Starsza siostra Jędrka urodziła się 16 października 1978 r., kiedy kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. – Byliśmy zachwyceni. Cieszyliśmy się, że urodziła się w tak wyjątkowym dniu. Gdy po czternastu latach znów zaszłam w ciążę, marzyłam tylko o jednym, żeby urodził nam się syn, a później został księdzem. Tak bardzo się o to modliłam – mówi pani Małgosia, delikatnie się uśmiechając.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 43 (783), 25 października 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 11 listopada 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 listopada

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 20,1-4.11-21,2; Ps 84,3-6a.8a; Łk 21,29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter