29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Miliony dzieci poniżej granicy ubóstwa

Ocena: 0
398

Według najnowszych analiz organizacji Save the Children oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) do końca 2020 roku liczba niedożywionych dzieci może się zwiększyć o 86 milionów, co oznacza wzrost o 15 procent.

fot.https://www.facebook.com/unicefpolska/photos/

Organizacje pomocy dzieciom obawiają się, że trwająca obecnie pandemia koronawirusa spowoduje znaczny wzrost ubóstwa dzieci na świecie. Jeśli rodziny nie otrzymają szybkiego wsparcia wobec gospodarczego kryzysu, będzie to oznaczało, że w krajach o niskim i średnim dochodzie do końca roku 672 miliony dzieci będzie żyć poniżej granicy ubóstwa.

Z raportu wynika, że około dwie trzecie dzieci zagrożonych głodem żyje w Afryce Subsaharyjskiej i w południowej Azji. Europa i Azja Środkowa mogą być najbardziej dotknięte wzrostem ubóstwa wśród dzieci, aż do 44 procent. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach wzrost ten ma wynieść 22 procent.

Pandemia Covid-19 wywołała bezprecedensowy kryzys gospodarczy i społeczny, który pozbawia wiele rodzin na całym świecie środków do życia

powiedziała Henrietta Fore, dyrektor wykonawcza UNICEF. Bez zdecydowanych działań mogłoby to oznaczać dla najbiedniejszych rodzin poziom trudności, który nie występował od dziesiątek lat.

Ten szokujący wzrost ubóstwa spowodowany pandemią Covid-19 szczególnie mocno uderzy w najmłodszych. Jeszcze przed pandemią dwie trzecie dzieci na świecie nie miało dostępu do zabezpieczenia społecznego

- podkreśliła dyrektor wykonawcza Save the Children International, Inger Ashing.

Dodała, że rodziny ubogich dzieci nie mogą poradzić sobie same z sytuacją. I tak cierpią już z powodu trudnych warunków materialnych, mogą więc szybko wpaść w błędne koło ubóstwa, które ogarnie całe pokolenia.Obie organizacje pomocy dzieciom zaapelowały do rządów o szybkie rozszerzenie systemów zabezpieczeń oraz programów społecznych tak, aby złagodzić skutki pandemii koronawirusa dla dzieci i ubogich gospodarstw domowych.
 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter