1 grudnia
wtorek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mikołajki z Caritas

Ocena: 0
459

Już tradycyjnie Caritas diecezji warszawsko-praskiej zaprosiła 6 grudnia dzieci z rodzin przeżywających trudności materialne na spotkanie ze św. Mikołajem do Auli Magna Wyższej Szkoły Menedżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie.

fot. Radek Molenda

Praska Caritas co roku zaprasza na mikołajki dzieci wytypowane przez pedagogów z ponad 70 szkół w diecezji, w których działają Szkolne Koła Caritas. W tym roku było to ok. 600 dzieci z opiekunami i nauczycielami ze szkół z Warszawy, Ostrówka, Dębego Wielkiego, Stojadła, Strachówki, Cegłowa, Wielgolasu, Wołomina, Radzymina i Otwocka oraz ze świetlic Caritas.

Trzygodzinne spotkanie wypełniło spotkanie z iluzjonistą Konradem Modzelewskim, który na czas swojego występu całkowicie zapanował nad dziećmi. Po nim odbył się występ cyrkowy ze zwierzętami Pani Ludmiły. Dzieci mogły nawet dotknąć m.in. prawdziwych tchórzofretek, gołębi i… węża boa. Po pokazach koncert piosenek świątecznych wykonał zespół muzyczny Soli Deo z parafii św. Jana Chrzciciela w Nadmie. Wreszcie przybył św. Mikołaj, który dla każdego dziecka miał paczkę ze słodyczami i przyborami szkolnymi. W zorganizowaniu i przeprowadzeniu spotkania pomagali wolontariusze z gimnazjum nr 2 w Ząbkach oraz z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 75 w Warszawie.

Mikołajkowe spotkania praska Caritas organizuje od początku swojego istnienia, w murach WSM, która darmowo użycza swojej auli dzieciom, od 2009 r. Obok 600 paczek na mikołajki, do dzieci z różnych placówek Caritas diecezjalnej trafi kolejnych 400 paczek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., były redaktor naczelny portalu idziemy.pl. Członek Domowego Kościoła.
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 grudnia

Wtorek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Karola de Foucauld
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 11,1-10; Ps 72,1b-2.7-8.12-13.17; Łk 10,21-24
+ Komentarz do czytań1 (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz do czytań2 (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter