8 grudnia
czwartek
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Meksykańscy biskupi: domy się zawaliły, lecz wiara przetrwała

Ocena: 0
243

Meksykańscy biskupi zaapelowali do społeczeństwa o odbudowę kraju ze zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi “z nadzieją i wiarą”. Poszczególni hierarchowie katoliccy potwierdzają, że pomimo dużych strat materialnych przetrwała wiara mieszkańców tego drugiego pod względem liczby katolików kraju świata.

fot.Pixabay

Jak poinformował ordynariusz diecezji Cuernavaca bp Ramón Castro, pomimo tragedii religijność Meksykanów jest wciąż bardzo silna. – Wizytuję moją diecezję i mogę potwierdzić, że straty są duże, także materialne. W przypadku obiektów sakralnych naszej diecezji ucierpiało 11 kościołów. Zostały one zniszczone tak bardzo, że nie nadają się do użytku. Znaleźliśmy zastępcze miejsca, w których odbywa się Eucharystia i prowadzone są modlitwy – powiedział bp. Castro.

Meksykański hierarcha zaznaczył, że pomimo licznie zniszczonych domów i obiektów sakralnych “nie została zniszczona wiara, nadzieja i siła narodu aby iść do przodu”. – Meksykanie mają w sobie duży potencjał, który uwidacznia się teraz, po tragedii – dodał bp Castro, wskazując, że kataklizm “stanowi okazję, aby nawrócić się do Boga”.

Wrześniowe trzęsienia ziemi zabiły blisko 450 osób w całym Meksyku, prowadząc też do licznych zniszczeń materialnych. Według szacunków ministerstwa kultury tego kraju w efekcie kataklizmu uszkodzonych zostało ponad 1,5 tys. kościołów oraz zabytkowych budowli. Ich odbudowa będzie kosztować co najmniej 400 mln dolarów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 grudnia

Czwartek, II tydzień Adwentu - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter