14 grudnia
sobota
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Marzenia z Wirtualnej Choinki

Ocena: 0
780

Wręczyłam paczkę dziewczynce – wspomina Katarzyna Rudnicka, główna koordynatorka Wirtutalnej Choinki – i usłyszałam radosny pisk: „Tato, a widzisz, jednak byłam grzeczna, mówiłeś, że Mikołaj nie przyjdzie, i co?!”.

fot. Zuzanna Wysocka

– Jedna pani zapytała, co ja z tego mam, że tak biegam przed świętami, rozwożę biednym paczki, a po świętach węgiel – opowiada Magdalena z Jadowa, wolontariuszka i lokalna koordynatorka Wirtualnej Choinki. – Bardzo dużo z tego mam: radość w oczach dzieci, kiedy dostają prezenty, i wzruszenie starszych. Dla mnie to cudowny czas, kiedy mogę jeździć z paczkami, mimo że jestem zmęczona i zmarznięta. Syna namawiałam do pomocy w transporcie tylko za pierwszym razem, teraz sam się dopomina.

Dawniej Magdalena nie przepadała za świętami, zwłaszcza za przygotowaniami. Dla dużej rodziny trzeba sporo upiec i ugotować. – Teraz świąteczną radością jest dla mnie pomaganie – mówi. – Z paczką zdarzało mi się jechać nawet w Wigilię przed południem. Kiedyś dziewczynka na widok naszego samochodu wybiegła boso na śnieg i skakała z radości. Jedna pani chciała podziękować za prezenty, dała każdemu wolontariuszowi po słoiczku marynowanych grzybów. Mamy rodzinę, która daje nam co roku bombki: mama robi je z dziećmi własnoręcznie.

– Odebrałam telefon od mamy obdarowanego nastolatka – dodaje Katarzyna. – Dostał markową bluzę, o jakiej marzył. Nie zdejmował jej w dzień ani w nocy.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 48 (737), 1 grudnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 17 grudnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 grudnia

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli.
Dziś w Kościele:
+ sobota, II tydzień Adwentu, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Syr 48,1-4.9-11; Ps 80,2ac.3b.15-16.18-19; Mt 17,10-13
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -