24 marca
niedziela
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: drugie dziecko w Oknie Życia

Ocena: 0
1193

Malutką dziewczynkę, umieszczoną w torbie, znalazły dziś o godz. 15.35 siostry urszulanki opiekujące się Oknem Życia przy ul. Obywatelskiej w Łodzi. To jedno z dwóch takich miejsc w mieście.

2016-04-22 16:56, aktual. 21:59
łg / Łódź (KAI), mz
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Dziecko spało, jest w dobrej kondycji. Trafiło do Centrum Zdrowia Matki Polki. To drugi taki przypadek od momentu utworzenia Okna w 2010 roku.

Jak mówi KAI ks. Piotr Kosmala, proboszcz parafii św. Urszuli, dziewczynka została ochrzczona "z wody" przez siostry i otrzymała imiona Maria Urszula. – Alarm, połączony z Oknem Życia, włączył się o godz. 15.35. Siostry początkowo myślały, że to kolejny żart dzieciaków, ale okazało się, że w Oknie jest dziecko – opowiada ks. Kosmala.

Dyżur miała wtedy akurat siostra Teresa. Nie mogła uwierzyć, że za chwilę weźmie do rąk urodzoną niedawno dziewczynkę. Dziecko spało, wyglądało na zdrowe. – Według sióstr mała mogła urodzić się w domu, bo jej pępowina była przewiązana jakimiś szmatkami – dodaje proboszcz.

Kiedy dziennikarz KAI dowiedział się o znalezieniu dziecka, siostry ciągle płakały. – Ze szczęścia. Z miejsca zakochały się w Marii Urszuli i od razu zapisały ją do urszulanek – uśmiecha się ks. Kosmala.

Do dziewczynki zostało wezwane pogotowie i policja. Karetka zawiozła dziewczynkę do Centrum Zdrowia Matki Polki.

Okno Życia przy ul. Obywatelskiej jest jednym z dwóch okien, które powstały jako owoc Marszu Wdzięczności za Dar Życia, który odbył się w Łodzi w 2009 roku. Jego uczestnicy zbierali wówczas pieniądze na utworzenie dwóch Okien Życia – w Piotrkowie Trybunalskim i właśnie przy ul. Obywatelskiej. Dalszą zbiórką funduszy zajęła się łódzka Caritas. Okno, którym opiekują się siostry urszulanki, zostało poświęcone 19 marca 2010 roku.

– Bardzo się cieszę, że ofiarność łodzian sprzed wielu lat, zaowocowała dzisiaj tym, że dziecko żyje, zostało uratowane i trafi do kochającej rodziny – mówi Michał Owczarski, jeden z organizatorów tamtego marszu, szef Fundacji Życie. – Warto robić dobre rzeczy. Niedługo kolejny marsz i kolejne dobre dzieła – dodaje.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -