20 stycznia
czwartek
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lekarze zawiedzeni decyzją Sejmu w obronie życia chorych dzieci nienarodzonych

Ocena: 4.7
795

Los dzieci, zabijanych przed urodzeniem, znowu okazał się obojętny dla przeważającej części wybranych przez nas parlamentarzystów - napisali w liście otwartym, w związku z odłożeniem 16 kwietnia do "sejmowej zamrażarki" obywatelskiego projektu "Stop Aborcji", lekarze zrzeszeni w oddziale mazowieckim Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Fot. kslpmazowsze.pl

Projekt, pod którym podpisało się 830 tys. obywateli zakładał głównie wyłączenie przesłanki eugenicznej z katalogu racji dopuszczajacych aborcję. Zamiast projekt przyjąć do kolejnych czytań i głosowania nad jego przyjęciem, Sejm skierował go do prac w komisjach sejmowych, czyli de facto odłożył go do "sejmowej zamrażarki".

To ogromny zawód dla zwolenników cywilizacji życia, dla wszystkich tych, którzy nie mogą się pogodzić z okrutnym zabijaniem małych współobywateli w odrażającej procedurze aborcji, tylko dlatego, że są chorzy lub ułomni

- napisali w reakcji lekarze OM KSLP.

PEŁNA TREŚĆ LISTU:

Los dzieci, zabijanych przed urodzeniem, znowu okazał się obojętny dla przeważającej części wybranych przez nas parlamentarzystów. Szkoda. Nie akceptujemy tego, przeciwko temu protestujemy.

Na rozpatrzenie w Sejmie projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję” wybrano trudny czas kulminacji epidemii koronawirusa. Za miesiąc upływał podobno termin wymagany przez ustawę.  Na przedstawienie projektu w dniu 15 kwietnia 2020 roku w Sejmie, przeznaczono pięć minut, a podpisało się pod nim prawie milion obywateli !  Projekt przewidywał złagodzenie obowiązującej ustawy proaborcyjnej, zaprzestanie zabijania przed urodzeniem dzieci, u których wykryto lub podejrzewano chorobę lub wady rozwojowe. Jego przyjęcie oznaczałoby ocalenie życia około tysiąca dzieci w ciągu roku i ocalenie sumień takiej samej lub większej liczby lekarzy i położnych.

Taka piękna perspektywa zaprowadzenia w naszej Ojczyźnie ładu moralnego właśnie w tym trudnym czasie, kiedy prosimy Boga, by oddalił od nas klęskę zabójczej choroby, nie przekonała większości parlamentarzystów.  Aż 85 % z nich zagłosowało za ponownym przeniesieniem projektu do komisji sejmowej, w której leży już od trzech lat.  Można było popchnąć sprawę do przodu, nie zrobiono tego. Prawdą jest, że projektu nie odrzucono całkowicie.

Ta decyzja Sejmu to ogromny zawód dla zwolenników cywilizacji życia, dla wszystkich tych, którzy nie mogą się pogodzić z okrutnym zabijaniem małych współobywateli w odrażającej procedurze aborcji, tylko dlatego, że są chorzy lub ułomni.

Tej decyzji, my lekarze zrzeszeni w Oddziale Mazowieckim Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, nie akceptujemy.  Naszym zawodem i powołaniem jest służba życiu. Jesteśmy bardzo zawiedzeni. Znowu nasze koleżanki i nasi koledzy będą stawali przed dylematem: kontynuować wymarzoną specjalność położnika – ginekologa czy godzić się na łamanie swoich sumień. Znowu studenci medycyny będą zastanawiać się, czy wybranie położnictwa jako  specjalności byłoby słuszne, jeżeli jej wykonywanie nie będzie możliwe z powodów etycznych. Dojdzie do tego, że kobieta wyznająca katolicki system wartości nie znajdzie w Polsce lekarza, którzy zrozumie jej obiekcje moralne wynikające z wyznawanej wiary. Szkoda. Nie akceptujemy tego, przeciwko temu protestujemy.

w imieniu lekarzy:

Prezes OM KSLP prof. Bogdan Chazan, specjalista ginekologii i położnictwa.

Sprawie decyzji Sejmu w sprawie projektu "Stop Aborcji" tygodnik "Idziemy" poświęcił m.in. komentarz red. Ireny Świerdzewskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

Czwartek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. św. Fabiana, papieża i męczennika/ wsp. św. Sebastiana, męczennika
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 3,7-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter