27 maja
środa
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lekarze, którzy stracili dziecko, teraz chcą pomóc innym

Ocena: 0
720

Małżeństwo lekarzy, które doświadczyło poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego założyło fundację o imieniu ich zmarłego synka, która pragnie udzielać pomocy psychologicznej i prawnej osobom, które utraciły dziecko na różnym etapie ciąży oraz edukować społeczeństwo z zakresu tematyki poronień.

fot. Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego/ facebook

13 października odbyła się konferencja informacyjno-edukacyjna z okazji inauguracji działalności Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, założonej przez Nicole Sochacki-Wójcicką, znaną blogerkę (MamęGinekolog), lauretakę nagrody "Warszawianka Roku 2019", oraz jej męża Jakuba Wójcickiego. Po przeżyciu najtrudniejszych sytuacji w ich życiu postanowili oni założyć fundację, która ma nie tylko pomagać rodzinom w sytuacjach w jakich byli oni sami, ale ma także próbować zapobiec takim sytuacjom poprzez podnoszenie jakości opieki prenatalnej w Polsce.

- Kobieta z jednej strony nie chce obciążać innych swoją historią, z drugiej potrzebuje wsparcia, by sobie z nią radzić. Targają nią mieszane uczucia, od złości, przez rozpacz, poczucie winy, ogromny smutek, żal i poczucie niesprawiedliwości. Mama po stracie potrzebuje nadania ważności temu co się stało, a mierzy się z bardzo trudnymi okolicznościami – brakiem wiedzy prawnej, czasem nieempatycznym i umniejszającym działaniom personelu medycznego oraz… ciszą środowiska, w którym żyje - pisze Katarzyna Piotrowicz - psycholog, psychotraumatolog.

Celem fundacji jest współpraca z najlepszymi specjalistami w zakresie psychologii, prawa i ginekologii, by mogli oni być wsparciem dla pacjentek i ich otoczenia. Działalność fundacji ma prowadzić także do rozszerzania świadomości na temat medycyny prenatalnej, a dokładniej diagnostyki prenatalnej i jej możliwości rozpoznawania nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie ciąży i monitorowania ich dobrostanu w trakcie jej trwania.

Fundacja pragnie także dążyć do poprawy opieki nad kobietą, która straciła dziecko w szpitalu poprzez szkolenia dla personelu medycznego mające na celu poprawę standardów opieki w trudnych sytuacjach położniczych i informowanie pacjentów o przysługujących prawach w przypadku utraty ciąży.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

redaktor portalu idziemy.pl

- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Środa, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 20,28-38; Ps 68,29-30.33-36; J 17,11b-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter