4 lipca
sobota
Odona, Malwiny, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kto rządzi światem?

Ocena: 0
348

Ideologia gender ma katolicyzm za głównego przeciwnika, bo cel życia katolika nie jest z tego świata. - mówi dr. Józef Orzeł – filozof, menedżer i analityk polityki – w rozmowie z Moniką Odrobińską

fot. xhz

Czy ideologię LGBTQI rzeczywiście wymyślili ci, którzy kryją się pod tymi literkami?

W żadnym razie. Owszem, jest ona (niby) w ich interesie, ale to nie oni narzucają nurt totalitarny i chcą przejąć władzę nad społeczeństwem. To polityka, media i biznes zawłaszczyli tę ideologię, jako dla siebie wygodną, bo wymierzoną przeciw kulturze, rodzinie, małżeństwu. Rozbija ona relacje społeczne i czyni człowieka wyizolowaną jednostką. „Uwolniony” z tradycyjnych więzów, z tożsamości, dla polityki staje się podatny na propagandę, dla biznesu – klientem opanowanym przez reklamę, dla mediów – konsumentem treści, pozbawionym dystansu i refleksji.

Ideologia rozbiera człowieka z tego, w co ubrała go historia i kultura. Każdy człowiek ma być taki sam: do pracy, do sklepu i do zabawy zwanej uprawianiem seksu bez zobowiązań. Nazywanie tego „ideologią LGBT+” przesłania prawdziwego autora. Chrześcijanie, ludzie kulturalni – w dawnym znaczeniu – nie walczą z człowiekiem, ale z jego postawą i myśleniem. Ludzie omotani ideologią – z człowiekiem. Śmiem twierdzić, że gdyby totalitarna ideologia zawładnęła światem, do obozów reedukacyjnych, jako pierwsi trafiliby ci spod tęczowej flagi, do niczego już wtedy niepotrzebni.

 

Jak w takim razie doszliśmy do momentu, w którym jesteśmy?

Proces ten na Zachodzie trwał długo, mniej więcej od buntu młodzieżowego w 1968 r. W Polsce zauważyliśmy go dopiero po obaleniu żelaznej kurtyny: jakieś 10 lat temu. Od „wiosny ludów XX w.” w 1968 r. trwa marsz przez instytucje młodych, którzy sprzeciwiali się „opresyjnemu systemowi”, ale teraz idą w kierunku obalenia rynkowej demokracji, rządów większości. Był to nie tyle awans młodych, ile inkorporacja – to ówczesne elity werbowały narybek w swoje szeregi. Opowieści o modelu kariery od pucybuta do milionera można między bajki włożyć.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 27 (767), 05 lipca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 15 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
Pan sam szczęściem obdarzy, *
a nasza ziemia wyda swój owoc.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 9,11-1; Ps 85,9.11-14; Mt 9,14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter