6 grudnia
środa
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ks. Blachnicki inwigilowany przez małżeństwo

Ocena: 0
618

W najbliższe otoczenie ks. Franciszka Blachnickiego wysłano "dwójkę agentów komunistycznych służb, którzy mieli ostateczni zniszczyć księdza". Chodzi o małżeństwo Andrzeja i Jolanty Gontarczyków. Fundacja kobiety – która dziś nosi nazwisko Lange – zajmująca się m.in. promocją LGBT, otrzymywała od warszawskiego ratusza gigantyczne pieniądze. W jej obronie stawał Rafał Trzaskowski – przekazał we wtorek TVP Info.

fot.PAP/Mateusz Marek ( zdjęcie z konferencji prasowej prezes IPN Karol Nawrocki)

Prokuratura ujawniła we wtorek, że ze śledztwa dot. śmierci ks. Franciszka Blachnickiego wynika, iż założyciel Ruchu Światło-Życie został w 1987 r. zamordowany poprzez "podanie śmiertelnej substancji toksycznej". Prezes IPN Karol Nawrocki przekazał, że w najbliższe otoczenie Blachnickiego wysłano "dwójkę agentów komunistycznych służb, którzy mieli ostateczni zniszczyć księdza".

Chodzi o małżeństwo Andrzeja i Jolanty Gontarczyków. Fundacja kobiety – która dziś nosi nazwisko Lange – zajmująca się m.in. promocją LGBT, otrzymywała od warszawskiego ratusza gigantyczne pieniądze. W jej obronie stawał Rafał Trzaskowski

– przekazał TVP Info.

"Andrzej i Jolanta Gontarczykowie (dziś kobieta nosi nazwisko Lange) inwigilowali ks. Franciszka Blachnickiego. Z informacji, jakie przekazywał w 2005 r. dr Andrzej Grajewski, wówczas jako członek Kolegium IPN, wynikało, iż ks. Blachnicki tuż przed śmiercią rozmawiał z małżeństwem Gontarczyków" – czytamy na portalu.

TVP Info przypomniał, że "o Jolancie Lange, TW +Panna+, głośno było kilka lat temu, kiedy tygodnik +Niedziela+ ujawnił, że jej fundacja (zajmująca się m.in. promocją środowiska LGBT) otrzymywała gigantyczne pieniądze (1,85 mln zł) od warszawskiego ratusza".

Dziennikarze podawali, że w grudniu 2019 r., na podstawie zarządzenia nr 1843/2019 prezydenta m.st. Warszawy przyznana została dotacja na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Jego głównym operatorem była właśnie fundacja Jolanty Lange.

O to, dlaczego ratusz przyznał fundacji Lange tak znaczne dofinansowanie oraz o to, czy Rafał Trzaskowski zna Jolantę Lange, prezydent stolicy był pytany na konferencji prasowej w maju 2020 r.  Ja nie jestem cenzorem, nie prześwietlam przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza, zwłaszcza w procedurach konkursowych, na różne cele dotyczące działalności obywatelskiej - mówił Trzaskowski"

– wskazał portal.

Trzaskowski dopytywany wówczas, czy osobiście zna Gontarczyk, odparł:

Setki fundacji, przeróżnego rodzaju inicjatywy są wspierane przez Warszawę i bardzo dobrze, bo rząd wycofuje wsparcie dla wielu organizacji pozarządowych. Moim zadaniem nie jest prześwietlanie różnego rodzaju wydarzeń

– TVP Info cytuje odpowiedź prezydenta miasta. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

SPRAWDŻ TEŻ:

Ks. Franciszek Blachnicki ofiarą komunistycznej zbrodni

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Środa, I Tydzień adwentu
Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 4, 18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
+ Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter