10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: Zagrają w gry, by pomóc misjom

Ocena: 0
424

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zachęca, by zagrać z nimi w gry planszowe, a przy okazji wspomóc działania misyjne w Afryce i Azji Południowej. Akcja „Planszówki dla misyjnej placówki” odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia.

fot. pixabay.com

– Gry planszowe to idealny pomysł, by spędzić czas zarówno z bliskimi, jak i nieznanymi sobie osobami – przekonują organizatorzy wydarzenia „Planszówki dla misyjnej placówki”. Opłata za wstęp na wydarzenie (5 zł) zasili program Adopcja Miłości. – Udział w niedzielnym wydarzeniu umożliwi dzieciom z placówek w Kenii, Malawi i Bangladeszu korzystanie z codziennej edukacji i rozwoju – mówi Magda Kułaga, wolontariuszka SWM.

Jedną z placówek, które otrzymają wsparcie z wydarzenia jest Karinde Child Love w Kenii, gdzie od 1998 r. istnieje dom dla dzieci z okolicznych slumsów. Ponad 60 dziewczyn i chłopców w wieku 5 – 20 lat ma tam zapewniony posiłek, katechezę, możliwość pójścia do szkoły, kontakt z rówieśnikami.

Program „Adopcja Miłości” polega na finansowym i modlitewnym wsparciu dzieci i młodzieży z krajów, gdzie placówki wspiera Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu Osoba, która chce zostać „rodzicem adopcyjnym” sama wybiera kraj, z którego ma pochodzić podopieczny, czas wspierania i kwotę, którą regularnie na ten cel będzie przeznaczać. O samym programie „Adopcja Miłości” też będzie można dowiedzieć się podczas niedzielnych gier.

– Wśród graczy będą także wolontariusze misyjni, którzy przy wspólnej grze na pewno chętnie podzielą się świadectwem ze misji – dodaje Magda Kułaga z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Organizatorzy zapewniają, że wśród przygotowanych gier znajda się takie dla najmłodszych, ale i dla bardziej doświadczonych graczy. Można także przynieść własne gry i zaprosić do zabawy innych.

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu od 1997 roku pracuje na rzecz krajów najbardziej potrzebujących. Oprócz projektów pomocowych realizowanych na czterech kontynentach w 43 krajach wolontariusze prowadzą w Polsce rozbudowany program edukacji globalnej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 10 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Zwyczajność, prostota, skromność

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter