19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Konkurs o wielkiej historii - GALERIA

Ocena: 0
1068

- Młodzież potrzebuje prawdziwych bohaterów i autorytetów. Nie Achillesa, czy Zeusa, ale rzeczywistych, wielkich ludzi. O pamięć i historię musimy ciągle zabiegać. Powinniśmy także dbać o tych bohaterów, którzy żyją. Ciągle musimy dokonywać wyboru. Człowiek zawsze musi wybierać, czy uschnąć, czy ze źródła zdrowej wody pić. Bo jeśli za coś nie warto umierać, to nie warto dla tego żyć – powiedział Bogdan Grzenkowicz, przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pieleckiego, który był organizatorem przedsięwzięcia.

Fot. Maciej Buda

Gala finałowa VI Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych odbyła się 24 maja w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na ul. Rakowieckiej w Warszawie.

W tegorocznej edycji nadesłano aż 1500 prac polskich i polonijnych dzieci i młodzieży z Polski i 30 krajów. W kategorii szkół podstawowych kl. 0-3 za prace plastyczne nagrody otrzymali: I miejsce Maxim Wadowiec, II miejsce Natalia Banka i Adam Michaelson, III miejsce Filip Wyziński. Za laurki w tej samej kategorii zostali nagrodzeni: I miejsce Oliwia Mucha, II miejsce Agata Kostrzewa i Joanna Romaszko, III miejsce Bartłomiej Michalski i Kornelia Gajewczyk. W kategorii szkół podstawowych kl. 4-8 za prace plastyczne nagrody otrzymali: I miejsce Karolina Ziębińska, II miejsce Alicja Ułanowicz i Joanna Marcisz, III miejsce Dominika Puzio, Malwina Czarnecka, Julia Suchodolska. Za projekt banknotów w tej samej kategorii: I miejsce Dagmara Adamczyk, II miejsce Łukasz Święćkowski, III miejsce Krzysztof Jagoda i Oskar Sochacki. Za film w tej kategorii: I miejsce Lena Ziembicka, II miejsce Julia Lechowska i Julia Augystyniok, III miejsce Dominik Jeziorek. W kategorii szkół gimnazjalnych  za poezję nagrody dostali: I miejsce Patrycja Wilgos, II miejsce Jakub Winnicki, III miejsce Karolina Nikiel. Za projekt pocztówek w tej kategorii nagrodzeni zostali: I miejsce Zuzanna Zyska, II miejsce Maja Częstochowska. Za film w tej samej kategorii: I miejsce Zuzanna Łapa, III miejsce Martyna Gawlik i Kamil Marszałek.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych za plakat nagrody otrzymali: I miejsce Eliza Dobrzyńska, II miejsce Izabela Jurkowska i Maciej Białek, III miejsce Natalia Stankiewicz.  Za projekt muralu w tej samej kategorii: I miejsce Aleksandra Kotkurska, II miejsce Kaorlina Łabędzka. Za film w tej samej kategorii: I miejsce Daria Borecka, II miejsce Weronika Koperska, III miejsce Maksymilian Skrzypek.  – To jest mój pierwszy wiersz. Byłam bardzo zaskoczona, że otrzymałam wyróżnienie. Wyobraziłam sobie, jak żołnierze mogli się czuć idąc na śmierć, kiedy byli już tego pewni. Spróbowałam przekazać ich emocje. Myślę, że oni zastanawiali się, jaki będzie ten współczesny świat – mówiła Aleksandra Chojnacka. – Jestem zaszczycona, że mogłam wziąć udział w takim konkursie. Nagrody bardzo doceniają uczestników. Mam nadzieję, że te prace zostaną wykorzystane. Mural wykonałam w programie graficznym. – powiedziała Aleksandra Kotlarska. Nagrodzeni wyrażali wielkie zadowolenie, że mogli spotkać się z Zofią Optułowicz, córką Witolda Pileckiego.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter