3 lipca
piątek
Jacka, Anatola, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kolonie off-line

Ocena: 0
510

„Ala ma tablet” – czytały dzieci w jednym z MEN-owskichelementarzy, a ostatni semestr nauki zdalnej spędziły w dużej mierze przed ekranami. Wreszcie wakacje – ze smartfonem czy bez?

fot. Monika Odrobińska

„Zabrać dzieciom elektronikę i dać czas wolny? To przepis na katastrofę!” – tak jedna z mam zareagowała na wiadomość, że podczas kolonijnego wyjazdu dzieci nie mogą korzystać ze smartfonów czy tabletów, za to dysponować będą godziną dziennie na samodzielną zabawę.

 


ŻEBY MAMA SIĘ NIE MARTWIŁA

– Znajomy organizator wyjazdów dla dzieci i młodzieży żartuje, że powinien pobierać za nie dwie stawki: wyższą od dzieci zabierających elektronikę i niższą od dzieci bez niej – mówi Janusz Wardak, współzałożyciel Akademii Familijnej, inicjator akcji „Mniej ekranu, więcej rodziny” i ojciec 10 dzieci. – Nadzór nad „zelektronizowanymi” dziećmi jest trudniejszy: ciężko je czymś zainteresować, gdy w odwodzie mają smartfon. Gdy już wyjdą ze świata wirtualnego, powrót do realu zajmuje trochę czasu. Z kolei rodzice tych dzieci często ulegają pokusie kontrolowania swoich pociech. Zdarzają się mamy wydzwaniające co dwie godziny z pytaniami: „jaka pogoda?”, „wyszliście już na wycieczkę?”, „posmarowałeś się kremem z filtrem?”. Tłamsi to poczucie odpowiedzialności dziecka, a obozy i kolonie mają być przecież także szkołą samodzielności.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 26 (766), 28 czerwca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 08 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 lipca

Piątek, XIII Tydzień zwykły
+ Święto św. Tomasza, apostoła
Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,19-22; Ps 117,1-2; J 20,24-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter