14 czerwca
piątek
Bazylego, Elwiry, Michala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kolędowanie dla Hospicjum

Ocena: 0
1948

W sobotę 28 stycznia w kościele Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze odbył się charytatywny koncert kolęd na rzecz podopiecznych Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ, prowadzonego przez zgromadzenie księży marianów na ul. Tykocińskiej. Podczas koncertu wręczono dyplomy i upominki dla ponad 150 dzieci nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie na bożonarodzeniową kartkę dla chorych.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

Konkurs odbywa się co roku w ramach akcji „Pola Nadziei”, a jego celem jest szeroko pojęta edukacja charytatywna. Ma on także zachęcać dzieci do bardziej bezinteresownego przeżywania świąt Bożego Narodzenia i dzielenia się z potrzebującymi.

Działający od 1998 r. Ośrodek Hospicjum Domowe NZOZ jest największą tego typu placówką w Polsce. Kompleksowo pomaga chorym w ostatnim stadium choroby nowotworowej. Swoich podopiecznych, zróżnicowanych pod względem wieku, otacza opieką paliatywno-hospicyjną. Pracownicy hospicjum starają się ich przygotować do spokojnej i godnej śmierci.

W Hospicjum pracują lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy, ksiądz i pracownik socjalny, a także wielu wolontariuszy niemedycznych. Miesięcznie obejmują oni opieką ok. 400 chorych i ich bliskich z prawobrzeżnej Warszawy oraz miejscowości położonych w pobliżu stolicy. Pomagają również ok. setce dzieci, które straciły rodzica w wyniku choroby nowotworowej.

Koncert kolęd i pastorałek był wyjątkową okazją do wspólnego śpiewania oraz zbiórki na rzecz osób terminalnie chorych, pozostających pod opieką największego w Polsce Hospicjum Domowego. Wystąpili Agnieszka Kledzik (sopran), Michał Szostak (organy), zespół Skrzat i Mira (wokal – Marta Dryll) oraz chór Allegrezza del Canto pod dyrekcją Belli Krynickiej. Wydarzenie poprowadziła Aleksandra Kutz. Nad całością czuwał dyrektor hospicjum ks. Paweł Śmierzchalski MIC.

Honorowym patronatem objęli koncert abp Henryk Hoser SAC, prezydent m.st. Warszawy, wojewoda mazowiecki i Radio Warszawa.

 

***
Jeśli chcesz wesprzeć działalność Ośrodka Hospicjum Domowe, wpłać pieniądze na konto: 

Bank PKO BP IV O/Warszawa,
Nr konta: 73 1020 1042 0000 8502 0115 9532

1% – KRS 0000218644

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 czerwca

Czwartek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter