19 stycznia
niedziela
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kino z duszą

Ocena: 0
290

Od 22 do 26 października 2019 r. w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się VII Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. W programie filmy religijne, społeczne, historyczne, m.in. o prymasie Stefanie Wyszyńskim i o Ojcu Pio.

fot. Organizatorzy

"Kino z duszą" to inicjatywa kulturalna, której ideą jest pokazanie warszawskiej widowni najciekawszych filmów dokumentalnych zrealizowanych przez polskich i zagranicznych twórców. Podczas festiwalu widzowie mogą zobaczyć filmy, które mówią o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane filmy o różnorodnej tematyce – od społecznej, poprzez historyczną, rodzinną – a wszystkie je łączy refleksja nad tym, czym jest życie i jakie niesie wartości i wybory.

W tegorocznym programie festiwalu znalazł się m.in. film o Stygmatyku z Pietrelciny -  "Tajemnica Ojca Pio" reż. José Maria Zavala, dokument o pracy misjonarzy i misjonarek na Papui Nowej Gwinei -  "Polscy misjonarze" reż. Simon Target, czy też film o bezwzględności działania aparatu represji PRL wobec Kościoła - "Zawód: prymas Polski" reż. Anna T. Pietraszek.

Festiwal jest przedsięwzięciem o charakterze non-profit. Na wszystkie seanse filmowe, wydarzenia i galę finałową obowiązuje wstęp wolny.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
Dziś w Kościele: niedziela, II tydzień zwykły, druga niedziela zwykła
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 49, 3.5 -6; Ps 40 , 2ab.4ab.7 -8a.8b -9.10; 1 Kor 1, 1-3; J 1, 29-34
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -