24 kwietnia
środa
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Poradnik na Światowy Dzień Oszczędzania

Ocena: 0
690

Ponad połowa Polaków posiada oszczędności, a idea oszczędzania zyskuje zwolenników z roku na rok. Czy pamiętamy jednak o odpowiednim zabezpieczeniu swoich środków przed cyberprzestępcami? Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania warto przybliżyć zasady zabezpieczania naszych pieniędzy w Internecie.

Fot. pixabay.com/CC0

Światowy Dzień Oszczędzania przypada corocznie ostatniego dnia października. Z tej okazji Polska Agencja Prasowa przytacza przydatne informacje przesłane do PAP przez Currency One - operatora serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat.pl - na temat skutecznego zabezpieczenia pieniędzy trzymanych na naszych kontach bankowych.

Z informacji Currency One wynika, że oszczędności Polacy gromadzą coraz więcej. Raport CBOS z maja tego roku pokazuje, że już 55 proc. gospodarstw domowych w naszym kraju oszczędza na wybrany cel. To o 6 proc. więcej niż w 2017 roku i dwukrotność tego, co 10 lat temu. Wraz ze wzrostem popularności nowych technologii, swobodnie dysponujemy naszymi finansami korzystając z kont bankowych i aplikacji mobilnych. Zwiększa się jednak tym samym ryzyko oszustw internetowych i działalności cyberprzestępców.

Współczesnymi, popularnymi metodami ataków na nasze oszczędności są ataki phishingowe wymuszające nieautoryzowaną transakcję, oszustwa na BLIK czy wiadomości od przyjaciół, którzy proszą o rzekome wsparcie

- wylicza Maciej Pawlak, Chief Information Security Officer w Currency One, operatora serwisu Internetowykantor.pl.

Warto wiedzieć, na jakie podejrzane zachowania w Internecie zwracać uwagę. Przez nieznajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy stracić oszczędności całego życia

- dodaje.

W poradniku, eksperci poruszają temat współczesnych zagrożeń związanych z oszustwami internetowymi i sposobów działań cyberprzestępców. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania: jakich zachowań w sieci unikać, jak rozpoznać fałszywe wiadomości, jak się zabezpieczyć przed cyberzłodziejami. Dowiemy się też, czy hasło rzeczywiście musi być zupełnie przypadkowe i dlaczego warto aktualizować systemy komputerowe.

UWAGA: Za materiał przytoczony za Centrum Prasowym PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca: Currency One.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter