24 sierpnia
sobota
Jerzego, Bartosza, Haliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kawa z misjonarzem

Ocena: 0
986

Sklep i kawiarnia Amakuru zaprasza na spotkanie z misjonarzem o. Tomaszem Mikołajkiem SVD, który od ponad 10 lat pracuje w Argentynie. Kapłan odwiedzi Amakuru przed swoim powrotem na misje.

20160930 16:34
materiały prasowe, sg
fot. Infomastern via Foter.com / CC BY-SA

Urodził się w Tczewie w 1974 r. Do Zgromadzenia wstąpił w 1995 r. W roku 2003 przyjął święcenia kapłańskie i zaraz wyjechał do Argentyny, zgodnie ze swym przeznaczeniem misyjnym. Obecnie posługuje w Miejscowości Pilar niedaleko Buenos Aires.

„Niespełna 11 dni po moim przyjeździe do Alto Comedero miało miejsce zdarzenie, którego nie da się łatwo wymazać z pamięci. Zostaliśmy brutalnie napadnięci przez dwóch zamaskowanych osobników. Wyrwani ze snu o godz. 4 nad ranem myśleliśmy, że to jakiś senny koszmar, ale niestety była to rzeczywistość. Kilka celnych strzałów z pistoletu oraz kilka wystrzelonych w powietrze, rany cięte od noża, pistolet przyciśnięty do skroni – oto strzępy tego, co wydarzyło się w ciągu owych pamiętnych 45 minut w naszym domu parafialnym. O. Mariano – 74-letni Argentyńczyk, o. Tomasz Mikołajek – kolega z Polski, kleryk Ramon i ja przez długi czas nie potrafiliśmy się pozbierać po tamtym wydarzeniu” – mówił o Piotr Karolewski w wywiadzie dla pisma Misjonarz. Wraz z o. Mariano pozostałem na tej misji i do tej pory obydwaj zadajemy sobie pytanie: „Dlaczego mieliśmy takie doświadczenie? Czy to z powodu Chrystusa, czy tylko szukali pieniędzy?”.

Kilka lat wcześniej Ojciec Tomasz pisał: Zawsze marzyłem o wyjeździe do Ameryki Łacińskiej, aby móc tam pracować wśród Indian. Nie wiem, co mnie tam czeka. Jestem otwarty na nową kulturę i ludzi, do których mnie Pan posyła. Wierzę, że łaskawy Bóg doda mi sił do nauki języka nie tylko urzędowego, ale również języka Indian. Doda mi sił we wszelkich moich misyjnych poczynaniach. Jestem pełen optymizmu i dziękuję Trójjedynemu Bogu za dar powołania i za możliwość realizowania go w Zgromadzeniu Słowa Bożego.

O doświadczeniach misyjnych będzie można porozmawiać z o. Tomaszem Mikołajkiem SVD przy filiżance kawy w sklepie i kawiarni Amakuru, przy Al. Solidarności 101 w Warszawie, 3 października (poniedziałek) od 14:00 do 17:00.

Patronat nad wydarzeniem objął tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -