18 sierpnia
niedziela
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Katolicy w Portugalii przeciw legalizacji eutanazji

Ocena: 0
1228

Różnego rodzaju protesty i akcje w Portugalii są odpowiedzią na apele lewicowych partii o jak najszybsze przeprowadzenie debaty nad projektem legalizacji eutanazji w tym kraju.

fot. freeimages.com

Środowiska katolickie w Portugalii prowadzą różnego rodzaju protesty i akcje sprzeciwu wobec zaplanowanej na koniec maja br. debacie i głosowania w parlamencie nad projektami dotyczącymi legalizacji eutanazji. W poniedziałek władze Portugalskiego Stowarzyszenia Prawników Katolickich zaapelowały do parlamentu, aby ten nie podejmował próby wprowadzenia do przepisów prawa o tzw. śmierci wspomaganej.

Kierownictwo organizacji wskazało, że portugalski parlament, tzw. Zgromadzenie Republiki, nie posiada “legitymacji do zalegalizowania eutanazji”. Wcześniej swój sprzeciw wobec próby zatwierdzenia tzw. śmierci wspomaganej wyraziło Portugalskie Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich.

Tymczasem od połowy maja portugalski Episkopat skierował do wiernych w całym kraju tysiące broszur pt. “Pytania i odpowiedzi o eutanazji”. Autorzy publikacji, rozdawanej głównie w świątyniach, wskazują, że próba wprowadzenia do ustawodawstwa eutanazji jest sprzeczna z konstytucją Portugalii. Wskazują, że według artykułu 24 ustawy zasadniczej “życia ludzkiego nie można pogwałcić”.

27 kwietnia reprezentowane w portugalskim parlamencie partie lewicy – socjaliści (PS) oraz Blok Lewicy (BE) – zaapelowały do prezydium Zgromadzenia Republiki do jak najszybszego przeprowadzenia debaty nad projektami legalizacji eutanazji. Zaplanowano ją na ostatni tydzień maja br.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpniaNajczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -