2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Zuppi u prezydenta Bidena

Ocena: 0
228

2,5 godziny trwało spotkanie prezydenta Joe Bidena z kard. Matteo Zuppim, któremu Franciszek powierzył nadzwyczajną misję pokojową w sprawie wojny na Ukrainie.

Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW / POOL

Jak poinformował Biały Domy, włoski kardynał został przyjęty na prośbę papieża. W centrum rozmowy znalazł los ukraińskich dzieci wywiezionych do Rosji, możliwość ich powrotu do domu. W tej samej sprawie przewodniczący włoskiego episkopatu rozmawiał też wczoraj na Kapitolu z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu.

Kard. Zuppi został przyjęty w Białym Domu wczoraj o godz. 17 czasu lokalnego. Jak podaje waszyngtoński komunikat prasowy, prezydent przekazał pozdrowienia papieżowi Franciszkowi i wyraził zadowolenie z niedawnego ogłoszenia kardynalskiej nominacji dla amerykańskiego arcybiskupa. Rozmawiano o zaangażowaniu Stolicy Apostolskiej w dostarczanie pomocy humanitarnej, aby stawić czoło ogromnym cierpieniom spowodowanym przez trwającą nadal rosyjską agresję na Ukrainę. Podjęto też temat watykańskich starań o powrót do domu nieletnich Ukraińców, którzy zostali wywiezieni do Rosji.

Wizyta kard. Zuppiego w Białym Domu to kolejny już etap jego pokojowej misji. Na początku czerwca gościł on w Kijowie, gdzie został przyjęty przez prezydenta Zełeńskiego, a następnie był w Moskwie, gdzie rozmawiał z doradcą prezydenta Putina oraz z prezydenckim komisarzem ds. praw dziecka Marią Lwową-Biełową, która w ocenie Międzynarodowego Trybunału Karnego odpowiada za wywóz ukraińskich dzieci do Rosji.

Szef ukraińskiej dyplomacji podał na forum ONZ, że do tej pory zidentyfikowano ponad 19 tys. ukraińskich dzieci, które zostały wywiezione do Rosji. 4 tys. z nich to sieroty. Na Ukrainę powróciło jedynie 322 nieletnich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter