22 lutego
czwartek
Marty, Malgorzaty, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kampania wsparcia dla Obrońców polskich granic

Ocena: 5
689

„Nie możemy pozwolić na to, aby w czasie najwyższej próby – jaką jest moment ochrony granic Rzeczpospolitej – atakowano służby będące gwarantem bezpieczeństwa Polaków" – powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba. Instytucja przygotowała specjalną akcję wspierającą funkcjonariuszy, którzy od wielu tygodni bronią Polskiej granicy.

Od wielu tygodni sytuacja na granicy polsko-białoruskiej sprawia, że Straż Graniczna, Wojsko Polskie i wspomagająca ich Policja są zmuszone do nieustannego patrolowania naszej wschodniej granicy i odpierania prób jej nielegalnego przekraczania. Jednocześnie ci, którzy stają w obronie bezpieczeństwa Polaków i stabilności kraju, spotykają się z falą ataków, a także wulgarnych i niewybrednych komentarzy ze strony zwolenników opozycji, celebrytów i części społeczeństwa. Inicjatorzy akcji wskazują, że w sytuacji wzmożonego ataku na granicę polscy funkcjonariusze i żołnierze zasługują na szczególne wyrazy wsparcia i szacunku.

Głosu w sprawie akcji udzielił Radiu Warszawa prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Ich odwaga, odwaga polskich żołnierzy, terytorialsów, strażników granicznych i policjantów napawa nas dumą. Chcemy dać temu wyraz w niniejszej kampanii, w niniejszym liście. Nie możemy pozwolić na to, aby w czasie najwyższej próby, jaką jest moment ochrony granic Rzeczpospolitej, liberalne media, a także celebryci i lewicowi politycy atakowali funkcjonariuszy i „opluwali” służby, które są gwarantem bezpieczeństwa Polaków. Doceńmy ten trud.

– tłumaczy.

Centrum Życia i Rodziny przygotowało specjalną stronę internetową – wobroniegranic.pl. Znajduje się na niej list wsparcia, który internauci mogą podpisać, ale także skierować kilka własnych słów otuchy. Wpisy zostaną przekazane dowódcom jednostek, biorącym udział w akcji obrony granic. Specjalny list wsparcia kierowany jest także do szefa MON, Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz Komendanta Głównego Policji.

Akcja Centrum Życia i Rodziny jest, jak dotychczas, pierwszą tego typu kampanią wspierającą polskie służby, które zabezpieczają granicę polsko-białoruską.

Pamiętajmy, że służby stojące w obronie granic także mają swoje rodziny, dzieci i najbliższych, którzy za nimi tęsknią i obawiają się o ich bezpieczeństwo. Jak podkreślają przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny każdy wyraz wsparcia i solidarności jakiego udzielimy dzielnym żołnierzom i funkcjonariuszom, może okazać się na wagę złota i podnieść ich na duchu w szczególnie trudnych chwilach. Doceńmy ich służbę w obronie granic i służbę w obronie bezpieczeństwa polskich obywateli! Okażmy im nasze wsparcie!

Przejdź na stronę i podpisz list wsparcia – wobroniegranic.pl.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lutego

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Święto katedry św. Piotra Apostoła
Ty jesteś Piotr, czyli Opoka,
i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 16, 13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter