19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Józefowski piknik

Ocena: 0
59

Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Marek Kozłowski, proboszcz parafii NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa, zainaugurowano 9 września XIII Rodzinny Piknik Caritas Przystanek Historia. Na uroczystości przybył bp Marek Solarczyk.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

Piknik, przygotowany przez Caritas w Józefowie i poprowadzony przez Conrada Morena, to przede wszystkim wydarzenie kulturalne. Wśród wielu atrakcji wystąpił z koncertem „Sto lat niepodległości w piosence od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności” zespół Sonanto. Gośćmi specjalnymi byli Kasia i Darek Malejonkowie. Bardzo efektownie wyglądała rekonstrukcja największej bitwy partyzanckiej na ziemiach polskich podczas II wojny światowej bitwy, która miała miejsce między 9 a 25 czerwca 1944 r. w Lasach Janowskich. Jej kulminacją była 14 czerwca bitwa na Porytowym Wzgórzu. Inscenizację przygotowali rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 44 Division Hoch und Deutschmeimeister, Kurpiowskiej Grupy Historycznej „Ostoja” i Grupy Historycznej Niepodległość 1863 oraz pirotechnicy.

Dużo atrakcji przygotowano z myślą o dzieciach: gry i zabawy, loterię fantową oraz warsztaty. Największym wyzwaniem była gra historyczna „Przystanek Historia”. Każdy z uczestników dostawał kartę, którą miał wypełnić, uzyskując określoną wiedzę od postaci historycznych i w punktach na terenie pikniku. Wydarzeniu patronował tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -