9 grudnia
piątek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Islamizacja Afryki za pieniądze znad Zatoki Perskiej

Ocena: 4.9
345

Mamy do czynienia z zakrojoną na szeroką skalę próbą islamizacji Afryki. Główną rolę odgrywają w tym fundusze napływające z krajów nad Zatoką Perską oraz popychająca ku radykalizacji islamu indoktrynacja kierowana przez Egipt. Przykładem działań jest Mozambik, gdzie w ciągu ostatnich pięciu lat setki tysięcy chrześcijan musiało opuścić swe domy w wyniku działań radykalnych islamistów.

fot.www.pixabay.com

„Chrześcijanie często słyszą od muzułmanów: «zapomnijcie, że to jest wasza ziemia i nigdy więcej już tu nie wracajcie»” – mówi abp Claudio Dalla Zuanna. Argentyński misjonarz jest od 2012 r. arcybiskupem Beiry i jednym z najbardziej wiarygodnych głosów Kościoła w Mozambiku. Podkreśla, że działania islamistów mają swe ekonomiczne podłoże. Skierowane są głównie na tereny Mozambiku, gdzie znajdują się jedne z największych na świecie złóż gazu ziemnego i rubinów. W ekspansji islamu ogromną rolę odgrywa wsparcie m.in. Arabii Saudyjskiej.

Przejmując gazonośne tereny, islamiści zyskują środki na dalszą działalność. Towarzyszy temu budowanie meczetów i szkół koranicznych nawet w maleńkich wioskach i obdarowywanie ubogiej ludności żywnością i innymi potrzebnymi środkami. Potem przychodzi czas na indoktrynację

– podkreśla abp Dalla Zuanna.

Wskazuje, że w Mozambiku przez wieki chrześcijanie żyli pokojowo u boku wyznawców islamu. Sytuacja znacząco pogorszyła się w ciągu ostatnich pięciu lat, gdy mozambikańscy imamowie wysyłani są do Egiptu, gdzie są indoktrynowani w kierunku radykalnego islamu. Bolesne skutki działań widać było choćby w regionie Cabo Delgado, skąd wygnanych zostało setki tysiące chrześcijan, którzy wciąż żyją w prowizorycznych obozach dla uchodźców i potrzebują pilnej pomocy humanitarnej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Piątek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
Dasz światło życia idącym za Tobą
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 11, 16-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter