27 maja
piątek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Islamizacja Afryki

Ocena: 5
412

Wolność Afryki jest zagrożona – uważa bp Laurent B. Dabiré. Przewodniczący Episkopatu Burkina Faso i Nigru wskazuje, że dżihadyści dążą do islamizacji całego kontynentu i są na dobrej drodze do realizacji swojego celu. Jego zdaniem skutecznie udaje im się narzucać swoją wizję świata nawet tym muzułmanom, którzy nie podzielają ich przekonań.

fot. www.vaticannews.va

Najnowszy raport papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na temat wolności religijnej na świecie zwraca uwagę na postępującą radykalizację Afryki, zwłaszcza subsaharyjskiej i wschodniej, gdzie liczebność grup terrorystycznych znacznie wzrosła. Wolność religijna jest łamana w niemal połowie krajów Czarnego Lądu. Ordynariusz Dori zauważył, że terroryzm jest jak lawina, która spadła na Sahel, niszcząc na swojej drodze wszystko, co ma znamiona pokojowego współistnienia i tolerancji. „Nasza codzienność to masakry ludności cywilnej, zniszczone domy, szkoły i kościoły” – powiedział hierarcha podczas prezentacji raportu.

Podkreślił, że dialog z radykałami nie jest możliwy, ponieważ dla nich nie do zaakceptowania jest samo fizyczne istnienie chrześcijan. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, hierarcha wyraził wdzięczność dla Francji za stworzenie międzynarodowej misji, której celem jest szkolenie wojsk państw Sahelu do walki z terrorystami. „Żaden kraj nie może wygrać z nimi w pojedynkę, dlatego jak nigdy potrzebujemy jedności i współpracy” – podkreślił ordynariusz Dori.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny - Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać,
aby wejść do swojej chwały.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16, 20-23a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter