3 grudnia
sobota
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Innowacyjna platforma wspierająca lokalny polski biznes - zakupyuswoich.pl!

Ocena: 0
668

Chcąc ograniczyć transmisję koronawirusa, kilku sądeckich programistów przy współpracy z fundacją Profeto.pl stworzyło platformę zakupyuswoich.pl, która umożliwia robienie zakupów on-line w małych polskich sklepach spożywczych, wielobranżowych, gospodarstwach rolnych, itp.

Przekształcając aplikację do tworzenia stron parafialnych (www.parafia24.info), która należy do profeto.pl w platformę zakupową, powstało narzędzie dzięki któremu w dwóch krokach właściciele sklepów mogą założyć własną stronę, a klienci znajdując sklepy w swojej okolicy, zrobić bezpiecznie zakupy i odebrać już spakowany koszyk w punkcie sprzedaży stacjonarnej. Dzięki temu rodzinny polski biznes ma szansę przetrwać trudny czas dla polskich przedsiębiorców. Platforma jest zupełnie za darmo! Ani właściciele sklepów, ani klienci nie zapłacą żadnych pieniędzy za korzystanie z niej Klient rozlicza się bezpośrednio ze sprzedawcą przy odbiorze zakupów!

Oddaliśmy naszą platformę do tworzenia stron parafialnych, by przekształcić ją w miejsce, gdzie bez wychodzenia z domu zrobimy zakupy w lokalnych sklepach, dobrze nam znanych, czy też u gospodarzy rolnych! Dzięki pomysłowi i wysiłkowi sądeckich programistów pod zarządem tukano.com.pl w zaledwie 5 dni udało się stworzyć narzędzie do robienia zakupów w lokalnych sklepach, które dotąd nie oferowały sprzedaży przez Internet. A wszystko to zupełnie za darmo! Chcemy w ten sposób wspierać lokalny polski biznes i promować akcję #zostanwdomu

 - wyjaśnia ks. Michał Olszewski SCJ, dyr. profeto.pl

Odkąd dołączyliśmy do tej platformy, widzimy, że coraz więcej osób zaczyna z tego korzystać i bardzo rozwija nam się ta forma sprzedaży

- dodaje Edyta Kania, Delikatesy Centrum w Ożarowie Mazowieckim.

Jak działa platforma zakupyuswoich.pl?
Od strony klienta wystarczy odwiedzić witrynę, wpisać swoją miejscowość i wybrać sklep z listy, by zrobić w nim zakupy. Jeśli jakiegoś produktu nie ma na liście, można dodać go jako „życzenie”, a sklep potwierdza artykuł, gdy go posiada. Można też dołączać produkty z galerii zdjęć.

Po stronie właścicieli sklepów, podobnie. Wchodzimy na zakupyuswoich.pl, w prawym górnym rogu klikamy „dodaj sklep” i w dwóch krokach przechodzimy rejestrację. Na pocztę przychodzi nam link do ustawienia hasła i panelu administratora. Tam uzupełniamy resztę danych firmy i listę towarów. Jeśli sklep oferuje dostawę, zaznaczamy taką możliwość oraz wypełniamy adres odbioru zakupów przez klientów.

Dzięki tej platformie mamy szansę zdecydowanie ograniczyć stanie w kolejkach oraz zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym!

Zakupy u Swoich
zakupyuswoich.pl
facebook.com/zakupyuswoich