27 maja
środa
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Ocena: 0
366

22 września 2018 r. w godz. 11.00-15.00 w Automobilklub Polski w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 127 odbędzie się I Motocylkowy Kongeres Bezpieczeństwa Ruchu Drugowego.

fot. materiały nadesłane

22 września 2018 r. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, promująca bezpieczne zachowania na drodze, zgromadzi podczas jednej debaty kilka środowisk uczestników ruchu drogowego - nie zawsze współpracujących ze sobą: użytkowników motocykli i samochodów, a także przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, mediów oraz służb działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wydarzenie, pierwsze tego typu, pozwoli wszystkim stronom na wspólną dyskusję oraz wypracowanie wniosków w zakresie poprawy brd
i rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa na drogach.

Dla organizatorów istotną grupą zaproszoną do udziału w kongresie są motocykliści. Na zgłoszenia do wzięcia udziału w  Kongresie czekamy do   17 września 2018 r. pod mailem: motoreakcja@brd.org.pl .

Zagadnienia poruszane często w mediach, na forach branżowych czy miłośników moto, zostaną poddane dyskusji z udziałem z przedstawicieli rządu, środowisk naukowych, służb nadzoru i przedstawicielami organizacji pozarządowych to m.in.:

  • rodzaje/sposoby stosowania  farby do malowania pasów na drogach – czy i jakie korzyści może przynieść?
  • czy jest możliwa szybsza poprawa oświetlenia dróg i przejść dla pieszych?
  • co z zabezpieczeniem dróg przed dzikimi zwierzętami? 33%  ogółu wypadków ze zwierzętami to wypadki motocyklistów
  • niebezpieczne przeszkody dla motocyklistów w terenie zabudowanym
  • nowe drogi/ poprawa infrastruktury drogowej i jak po nich bezpiecznie jeździć?
  • jak motocyklistów na drogach postrzegają inni uczestnicy ruchu drogowego i co sądzą o ich jeździe? Wizerunek motocyklisty w oczach opinii publicznej.

Podstawowym założeniem I Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest stworzenie stałego forum z możliwością wymiany informacji i doświadczeń w zakresie kształtowania polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów.

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 1,2 mln motocykli. Z roku na rok przybywa  motocykli i motorowerów na  polskich drogach, tylko w ubiegłym roku zarejestrowanych zostało 109,3 tys. kolejnych – nowych i używanych jednośladów.

W 2017 r. motocykliści uczestniczyli w 2 240 wypadkach drogowych, w których zginęło 218 kierujących motocyklami i 13 ich pasażerów, a 1 825 motocyklistów i 207 pasażerów motocykli zostało  rannych.

W Kongresie przewidziany jest udział przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, służb nadzoru nad ruchem drogowym, naukowców, ekspertów  środowiska motocyklistów, a także organizacji pozarządowych, mediów branżowych oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Swoją obecność podczas wydarzenia zapowiedział Andrzej Adamczyk, Przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Minister Infrastruktury.

W kontekście poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, bardzo  ważne jest budowanie porozumienia między różnymi środowiskami celem ochrony zdrowiai życia ludzkiego.

Obok debaty zorganizowana została część wystawiennicza Kongresu, otwarta dla wszystkich zainteresowanych, która służyć będzie, prezentacji służb zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach oraz ciekawych rozwiązań dla poprawy bezpieczeństwa motocyklistów.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I MOTOCYKLOWY KONGRESBEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

PROGRAM:

Panel I: Kształtowanie polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów.

Bezpieczeństwo motocyklistów w Polsce – analiza statystyczna wskazująca na przyczyny i skutki zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Współuczestnictwo w ruchu drogowym z kierowcami innych pojazdów oraz istotne rozwiązania prawne dla bezpieczeństwa motocyklistów.

Motocyklista – kierowca samochodu – postulaty stron.

 

Panel II : Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa motocyklistów.

Istotne rozwiązania infrastrukturalne i rekomendowane działania wspierające procesy poprawy bezpieczeństwa motocyklistów na drodze.

Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczny ubiór, doskonalenie umiejętności i podnoszenie wiedzy przez motocyklistów.

Ciekawe projekty realizowane w Polsce w kwestii bezpieczeństwa motocyklistów.

Pierwsza pomoc w wypadkach motocyklowych.

 

W części wystawienniczej:

kaskaderska symulacja wypadku drogowego z udziałem motocyklisty

symulator dachowania

symulator zderzeń

symulator jazdy 3D

stoiska wystawiennicze

prezentacja służb zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Środa, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 20,28-38; Ps 68,29-30.33-36; J 17,11b-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter