18 lipca
czwartek
Erwina, Kamila, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania: diecezja pomaga imigrantom

Ocena: 0
575

Około 4 tys. imigrantów otrzymało pomoc w diecezji Kadyks-Ceuta w 2015 r. Czytamy o tym w sprawozdaniu, które przedstawiła Fundacja „Ziemia Wszystkich” (Fundación „Tierra de Todos”).

2016-08-13 18:30
RV / Ceuta, mz
fot. PAP/EPA/CROCE ROSSA ITALIANA/ITALIAN RED CROSS / HANDOUT

Przez terytorium diecezji prowadzi jeden ze szlaków, którymi imigranci usiłują dotrzeć do Europy.

Większość imigrantów, którym pomogła diecezjalna Fundacja „Ziemia Wszystkich”, pochodziła z Afryki, szczególnie z Maroka, podkreślił jej dyrektor Gabriel Delgado. Zapewnienie podstawowych potrzeb, w tym mieszkania; opieka nad kobietami-imigrantkami znajdującymi się w trudnej sytuacji; pomoc w znalezieniu pracy oraz udzielanie porad prawnych to niektóre formy działalności Fundacji. Z tej ostatniej skorzystało blisko 1700 imigrantów. Miejscowy ordynariusz bp Rafael Zornoza Boy podziękował Fundacji za pracę. Przypomniał też o skomplikowanej sytuacji w Cieśninie Gibraltarskiej.

Już na kontynencie afrykańskim, na granicy hiszpańskiej w Ceucie i Melilli, tysiące imigrantów czeka na sposobność, aby „nielegalnie przepłynąć cieśninę na prymitywnych łódkach i tratwach, narażając własne życie” – podkreślił bp Zornoza. Wielu ginie w wodach Morza Śródziemnego, inni padają ofiarą różnych mafii, szczególnie kobiety i osoby niepełnoletnie.

Warto zauważyć, że Fundacja „Ziemia Wszystkich” troszczy się także o formację zawodową ludzi młodych, szczególnie z rodzin ubogich lub patologicznych. W 2015 r. otrzymało ją ponad 800 osób w wieku od 14 do 30 lat, w tym także osoby niepełnosprawne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

"Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie"

Dziś w Kościele: wtorek, XIV tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 3, 13-20; Ps105; Mt 11, 28-30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -