26 października
poniedziałek
Lucjana, Ewarysta, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gruzja: ćwiczenia wojskowe 10 państw NATO

Ocena: 0
480

W gruzińskiej bazie Senaki na zachodzie kraju rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe 10 krajów: ośmiu państw członkowskich NATO i dwóch państw partnerskich: Gruzji i Ukrainy - poinformowało w poniedziałek Radio Swoboda.

fot. Spc. Andrew McNeil, defence.gov

Ćwiczenia o kryptonimie Agile Spirit-2018 rozpoczęły się pod egidą NATO w niedzielę w bazie Senaki, która była jedną z pierwszych zniszczonych przez Rosjan w trakcie konfliktu zbrojnego między Rosją a Gruzją w roku 2008; po wojnie została odbudowana.

W ćwiczeniach dowódczo-sztabowych, które potrwają 10 dni, uczestniczy 237 wojskowych z USA, Bułgarii, Rumunii, Litwy, Grecji, Turcji, Czech, Estonii, Ukrainy i samej Gruzji. Radio Swoboda przypomina, że poprzednie ćwiczenia wojskowe NATO i krajów partnerskich pod kryptonimem Noble Partner-2018 zakończyły się w Gruzji w połowie sierpnia.

Gruzja od dawna przygotowuje się do integracji z NATO. Inaugurując obecne ćwiczenia, minister obrony Gruzji Lewan Izoria określił zdolności bojowe gruzińskiej armii jako "gotowość strategiczną".

Uczestnicy ćwiczeń będą sprawdzać gotowość do reakcji na kryzysy lub do prowadzenia wspólnych operacji w składzie sił szybkiego reagowania NATO. Ćwiczenia koordynują oficerowie armii amerykańskiej przy wsparciu centrum szkoleniowego NATO w Gruzji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4, 32 – 5, 8; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 13, 10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter