19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gruzja: ćwiczenia wojskowe 10 państw NATO

Ocena: 0
793

W gruzińskiej bazie Senaki na zachodzie kraju rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe 10 krajów: ośmiu państw członkowskich NATO i dwóch państw partnerskich: Gruzji i Ukrainy - poinformowało w poniedziałek Radio Swoboda.

fot. Spc. Andrew McNeil, defence.gov

Ćwiczenia o kryptonimie Agile Spirit-2018 rozpoczęły się pod egidą NATO w niedzielę w bazie Senaki, która była jedną z pierwszych zniszczonych przez Rosjan w trakcie konfliktu zbrojnego między Rosją a Gruzją w roku 2008; po wojnie została odbudowana.

W ćwiczeniach dowódczo-sztabowych, które potrwają 10 dni, uczestniczy 237 wojskowych z USA, Bułgarii, Rumunii, Litwy, Grecji, Turcji, Czech, Estonii, Ukrainy i samej Gruzji. Radio Swoboda przypomina, że poprzednie ćwiczenia wojskowe NATO i krajów partnerskich pod kryptonimem Noble Partner-2018 zakończyły się w Gruzji w połowie sierpnia.

Gruzja od dawna przygotowuje się do integracji z NATO. Inaugurując obecne ćwiczenia, minister obrony Gruzji Lewan Izoria określił zdolności bojowe gruzińskiej armii jako "gotowość strategiczną".

Uczestnicy ćwiczeń będą sprawdzać gotowość do reakcji na kryzysy lub do prowadzenia wspólnych operacji w składzie sił szybkiego reagowania NATO. Ćwiczenia koordynują oficerowie armii amerykańskiej przy wsparciu centrum szkoleniowego NATO w Gruzji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter