28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Francja: zakaz terapii LGBT uderzy w rodziców

Ocena: 4.7
437

Odnośnie prawa, które zakazuje we Francji terapii konwersyjnych wobec osób LGBT opinia publiczna padła ofiarą dezinformacji i manipulacji – uważa przewodnicząca prorodzinnego ruchu Manif pour Tous. W tym tygodniu parlament przyjął ustawę, która wprowadza dodatkową ochronę dla środowisk LGBT. Zdaniem Ludovine de La Rochère prawo to uderza przede wszystkim w rodziny.

fot.www.unsplash.com/Christian Sterk

Przypomina ona, że w powszechnym mniemaniu terapie konwersyjne to elektrowstrząsy, przemoc czy podawane na siłę leki. Podsuwając te obrazy starano się wywrzeć presję na opinię publiczną. W rzeczywistości takie terapie we Francji nigdy nie miały miejsca, a istniejące już prawa chronią homoseksualistów przed takim postępowaniem. W przyjętym przez parlament prawie też nie wspomina się o terapiach, lecz zachowaniach. Uderza ono w trzy kategorie osób: rodziców i dziadków, wychowawców i pracowników stowarzyszeń, które udzielają pomocy homoseksualistom, oraz w lekarzy, a w szczególności psychiatrów.

Nowe prawo pozbawia w istocie rodziców możliwości jakiejkolwiek rzeczowej rozmowy ze swymi dziećmi, kiedy doświadczają one zaburzeń tożsamości płciowej. Sformowania użyte przez prawodawców są tak niejednoznaczne, że bez trudu będzie można postawić rodziców przed sądem i pozbawić ich władzy rodzicielskiej. Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy młodzi są poddawani coraz bardziej agresywnej indoktrynacji ideologią gender zarówno w szkole, jak i kulturze. Konsekwencją tego jest lawinowy wzrost wniosków o zmianę płci wśród nieletnich. Każdy, kto będzie chciał im pomoc, może stanąć przed sądem.

Przewodnicząca ruchu Manif pour Tous zapewnia, że środowiska prorodzinne będą starły się uświadomić politykom i społeczeństwu niebezpieczne konsekwencje nowego prawa. Liczy ona na jego zmianę. Przypomina bowiem, że Francja nadal jest przywiązana do rodziny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter