17 czerwca
poniedziałek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek apeluje o konkretną pomoc dla Libanu

Ocena: 0
930

Papież Franciszek upamiętnił ofiary straszliwej eksplozji, do której przed rokiem doszło w porcie w Bejrucie. Wspomniał rannych oraz tych, którzy stracili domy i pracę, a wielu, jak podkreślił, straciło iluzję życia. Ojciec Święty zaapelował też do wspólnoty międzynarodowej o konkretną pomoc w odbudowie Libanu.

Fot. Caritas Polska

O wstrząsającej tragedii sprzed roku papież mówił na zakończenie audiencji ogólnej w Watykanie. Podkreślił, że los Libańczyków jest mu bardzo drogi i wciąż myśli o podróży do tego kraju. Wspomniał też o dniu modlitwy i refleksji poświęconej Libanowi, jaki z jego inicjatywy, 1 lipca, odbył się Watykanie. Został on zorganizowany w związku z poważnym kryzysem, w jakim znalazł się ten kraj.

Wraz z chrześcijańskimi przywódcami religijnymi podjęliśmy aspiracje i oczekiwania narodu libańskiego, zmęczonego i rozczarowanego, i prosiliśmy Boga o światło nadziei dla przezwyciężenia tego ciężkiego kryzysu. Dziś zwracam się także do wspólnoty międzynarodowej, prosząc ją, by poprzez konkretne gesty pomogła Libanowi wejść na drogę «zmartwychwstania». Nie tylko za pomocą słów, ale konkretnych gestów. Mam nadzieję, że w tym sensie okaże się owocna odbywająca się właśnie konferencja, promowana przez Francję i Organizację Narodów Zjednoczonych. Drodzy Libańczycy, moje pragnienie odwiedzenia was jest wielkie i nigdy nie przestaję się za was modlić, prosząc, aby Liban znów stał się przesłaniem braterstwa oraz przesłaniem pokoju dla całego Bliskiego Wschodu.

– mówił w swym apelu Franciszek.

Przeczytaj także: Bejrut rok po wybuchu wciąż potrzebuje pomocy

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich, Panie,
i światłem na mojej ścieżce.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 38-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter