18 września
wtorek
Irmy, Stanislawa, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Forum o pojednaniu polsko-niemieckim

Ocena: 0
596

Wrocławska Fundacja Młoda Rzeczpospolita organizuje już po raz drugi międzynarodowy Projekt Europejskie Forum Młodych im. Bolesława Kominka PRZEBACZAMY I PROSIMY O PRZEBACZENIE. 50 lat później. Orędzie pojednania oczami młodych. Seminaria na temat stosunków międzynarodowych, prawa i wyzwań współczesności.

2016-05-13 10:26
jbig, dfel / Wrocław (KAI), mz

Już po raz drugi odbędzie się Europejskie Forum Młodych im. Bolesława Kominka. Młodzi ludzie z różnych krajów Europy spotkają się w Brukseli i we Wrocławiu, aby porozmawiać o potrzebie pojednania między narodami i wymienić się poglądami na temat stosunków międzynarodowych, prawa i wyzwań współczesności.

Organizatorem projektu jest Fundacja Młoda Rzeczpospolita, która postanowiła kontynuować zakończone sukcesem wydarzenie z poprzedniego roku, kiedy to Forum odbyło się po raz pierwszy. Powodem stworzenia takiego przedsięwzięcia była 50. rocznica słynnego listu biskupów polskich do niemieckich, zainicjowanego przez kard. Kominka. Edycja tegoroczna ma promować misję szerzenia idei pojednania w prawdzie oraz dalej przekazywać dziedzictwo życia i myśli kardynała.

Tak jak poprzednio, Forum będzie podzielone na dwie części. W pierwszej, która odbędzie się między 27 a 29 czerwca uczestnicy spotkają się w Brukseli, która stała się symbolem procesów integracji europejskiej. Tam, w czasie różnych konferencji, wysłuchają pracowników unijnych instytucji, ekspertów i dyplomatów. Druga część będzie kilkudniową sesją spotkań we Wrocławiu, w którym powstało Orędzie Pojednania i gdzie młodzi ludzie będą mieli możliwość zwiedzenia miejsc związanych z kard. Bolesławem Kominkiem.

Do udziału w projekcie zaproszeni są studenci aktywni w organizacjach pozarządowych, partiach politycznych, wspólnotach lokalnych, zainteresowani tematyką polityki międzynarodowej, prawa i przyszłości Europy. Rekrutacja jest skierowana głównie do obywateli Polski, Czech, Węgier, Słowacji oraz Niemiec, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Rekrutacja uczestników tego projektu trwa do 22 maja, a wszelkie informacje można znaleźć na stronie Fundacji (www.mlodarp.pl). Organizatorzy zapraszają młodych ludzi chcących zapoznać się z dziedzictwem pozostawionym przez Kardynała oraz porozmawiać o ważnych kwestiach związanych z trudem pojednania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI