20 lipca
sobota
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Filipiny: Kościół w walce z AIDS

Ocena: 0
779

Na Filipinach drastycznie wzrasta liczba chorych na AIDS. Według statystyk zarażonych wirusem HIV jest tam blisko 35 tys. osób, o 6 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Daje to średnio 25 nowych przypadków dziennie.

2016-08-15, 18:35
RV / Manila (KAI), rk
fot. Instant Vantage via Foter.com / CC BY-SA

W obliczu tej dramatycznej sytuacji, by wesprzeć działania prewencyjne na tym polu, Kościół po raz kolejny wezwał wszystkich do odpowiedzialnej postawy w zakresie relacji seksualnych, bazującej na wierności małżeńskiej i koniecznej abstynencji osób dotkniętych tą chorobą.

– Kościół pomaga ludziom osobom chorym na AIDS przez rozbudowaną sieć konsultantów i wolontariuszy. Zapewnia leczenie i odpowiednią opiekę każdemu, kto jej potrzebuje, co jest oczywistą konsekwencją naszego ewangelicznego posłannictwa – zauważa ks. Dan Vicente Cancino. Sekretarz komisji zdrowia filipińskiego episkopatu przypomina również fundamentalną rolę Kościoła w uczeniu i przekazywaniu wartości związanych z życiem podkreślając znaczenie postaw opartych na wierze.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lipca

"Niech imię Pana będzie pochwalone"

Dziś w Kościele: sobota, XV tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 12, 37-42; Ps 136; Mt 12, 14-21
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -