25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Etiopia: pożegnanie ofiar wypadku Boeinga 737 MAX

Ocena: 0
353

W katedrze w Addis Abebie odbyło się w niedzielę pożegnanie 17 Etiopczyków, ofiar wypadku etiopskiego Boeinga 737 MAX, który w niedzielę rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie. W wypadku zginęło wszystkich 157 osób znajdujących się na pokładzie.

fot. PAP/EPA/STR

W katedrze Świętej Trójcy ustawiono 17 trumien przykrytych flagami Etiopii. Kilkaset osób pożegnało ofiary katastrofy.

Nie jednak do końca pewne, czy w trumnach znajdowały się szczątki ofiar. Samolot rozbił się doszczętnie po uderzeniu w ziemię. Identyfikacja szczątków za pomocą testów DNA potrwa do sześciu miesięcy.

Według korespondentów, którzy byli na miejscu katastrofy, bliscy ofiar dostali na razie butelki z ziemią, w którą uderzyła spadająca maszyna.

Drugie pożegnanie – tym razem samej ośmioosobowej załogi samolotu – odbyło się na międzynarodowym lotnisku Bole w Addis Abebie, gdzie pilotów i stewardessy żegnano białymi różami.

Etiopski Boeing 737 MAX, który w niedzielę rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie, zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu i prosił o zgodę na zawrócenie samolotu, którą nawet otrzymał.

W katastrofie zginęło 157 osób, czyli wszystkie znajdujące się na pokładzie. Fakt, że był to już drugi w ciągu pięciu miesięcy poważny wypadek tego typu samolotu – który wszedł do komercyjnego użytku niespełna dwa lata temu – spowodował, że szereg państw i linii lotniczych podjęło decyzję o wstrzymaniu lotów tego modelu bądź zamknięciu dla nich przestrzeni powietrznej.

W piątek francuscy eksperci rozpoczęli analizę czarnych skrzynek etiopskiego boeinga. W szczególności spróbują ustalić, czy przyczyna katastrofy była taka sama jak w przypadku tej, do której doszło w październiku w Indonezji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)