4 marca
czwartek
Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziś ostatni dzień rozliczenia podatku PIT

Ocena: 0
240

W warszawskich urzędach skarbowych przed południem nie było kolejek, aby złożyć rozliczenie podatku PIT. W placówkach pocztowych pracownicy spodziewają się natężenia ruchu wieczorem.

Fot. pixaby.com / CC0

Wtorek jest ostatnim dniem na rozliczenie podatku PIT za 2018 r. Urzędy w woj. mazowieckim będą czynne do godz. 15.30. Osoby, które rozliczają PIT-37 i PIT-38 i dziś odwiedzą urząd skarbowy, będą mogły skorzystać z proponowanej przez Ministerstwo Finansów nowej formy rozliczenia - usługi Twój e-PIT.

W Pierwszym Urzędzie Skarbowym Warszawa-Śródmieście pracownicy podkreślają, że ostatniego dnia składania PIT-ów jest mniej ludzi niż w ubiegłych latach. "Spodziewamy się, że szczyt będzie około południa" - zaznacza jedna pracownic urzędu.

Jeden z warszawiaków mówi, że zawsze składa PIT w ostatnim tygodniu kwietnia. "W tym roku nie ma dużo ludzi, czeka się ok. 15-20 min." - przyznaje. Kolejna nasza rozmówczyni przyszła, by złożyć korektę. "Korekta nie przeszła komputerowo, dlatego jestem ostatniego dnia i składam rozliczenie osobiście. Na pewno w tym roku jest mniej osób" - wyjaśnia. Kilka osób przyznaje, że w rozliczeniu był błąd i dzisiaj składają korekty.

W siedzibie Poczty Głównej w Warszawie tylko kilka osób czeka na wysłanie rozliczenia. "Więcej ludzi przyjdzie po południu, po zakończeniu pracy. Natomiast tłumy na pewno będą wieczorem i w późnych godzinach nocnych" - mówi pracownik Poczty Polskiej. Jedna z pań czekająca w kolejce mówi, że zawsze składa PIT pod koniec kwietnia, bo ma inne obowiązki. "Ja mam nieregularny tryb pracy, w tym roku nie wyrobiłam się wcześniej" - wyjaśnia kolejna.

Rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska ocenia, że w urzędach będzie sporo ludzi, bo "jednak dużo osób czekało, żeby rozliczyć się ostatniego dnia". "Ale też bardzo dużo osób korzysta z usługi Twój e-PIT i bardzo ją chwali - że sprawa jest załatwiona szybko, że trwa to tylko 15 minut" - dodaje.

Przypomina, że cały czas można korzystać z usługi Twój e-PIT i rozliczyć się w urzędzie lub w domu. Dodaje też, że jest za wcześnie na porównania i statystyki. "Usługa Twój e-PIT jest pierwszy raz, w zeszłym roku był Szybki PIT, więc było to inaczej rozliczane" - wyjaśnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 marca

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Święto św. Kazimierza, królewicza
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 15, 9-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 4 marca – par. Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72, DW-P)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter