4 czerwca
niedziela
Kwiryny, Franciszka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

Ocena: 0
2191

Pokaz umiejętności robota pirotechnicznego, interaktywne eksponaty naukowe, pokazy tańca oraz liczne warsztaty i konkursy – to niektóre z wielu atrakcji przygotowane przez resorty na odbywający się w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów piknik z okazji Dnia Dziecka.

fot. PAP/Paweł Supernak

Impreza jest szóstą edycją świętowania Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera. Hasłem tegorocznego pikniku jest "Kto ty jesteś? Polak mały", które nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10.30 i potrwa do godz. 16.30. Pierwszych uczestników pikniku przywitał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

W ramach pikniku poszczególne ministerstwa, służby oraz inne państwowe jednostki organizacyjne przygotowały stoiska z atrakcjami dla najmłodszych. Wśród nich pojawiły się m.in. możliwość budowy robotów z przedmiotów codziennego użytku, zabawy z interaktywymi eksponatami naukowymi, malowanie gipsowych dinozaurów, pokaz formowania baniek mydlanych, demonstracja pojazdów służbowych, jazda samochodem w symulatorze z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości czy pokaz filmu zrealizowanego w technologii 360 stopni. Dzieci mogą też poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć wystawę ginących gatunków roślin i zwierząt, a nawet sprawdzić działanie wykrywacza min.

Uczestnicy pikniku będą mogli również wziąć udział w licznych warsztatach m.in. tanecznych, kulinarnych, sportowych, oraz w konkursach np. sprawnościowych, wiedzy z zakresu ruchu drogowego, geografii czy nawet archeologii.

Wśród pozostałych atrakcji pojawiły się również m.in.: koło fortuny z nagrodami, puzzle do układania i malowania, zabawy sprawnościowe, zabawy logiczne, samodzielne tworzenie pamiątkowych pocztówek.

Na głównej scenie ustawionej w samym środku ogrodu odbywają się pokazy przygotowane przez poszczególne resorty m.in. pokaz umiejętności robota pirotechnicznego, tresury psa służbowego, sztuki samoobrony czy polskich tańców ludowych. 

W piątek premier Mateusz Morawiecki, składając życzenia z okazji Dnia Dziecka napisał na Twitterze: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat dookoła! Wszystkim najmłodszym i trochę starszym dzieciom życzę jak najwięcej uśmiechu na co dzień, serc wypełnionych miłością i radosnych przeżyć, które pozostaną w Was na zawsze!". 

Premier zaprosił wtedy do udziału w niedzielnym pikniku organizowanym w KPRM. "Warto!" – podkreślił.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 4 czerwca

Niedziela - Uroczystość Świętej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 3, 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Wzmacnianie relacji

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter