22 listopada
piątek
Cecylii, Wszemily, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzieło znaczy wspólnota

Ocena: 0
575

„Wstańcie, chodźmy!” – pod tym hasłem 13 października w całej Polsce i środowiskach polonijnych obchodzony będzie XIX Dzień Papieski. Rokrocznie towarzyszą mu liczne wydarzenia religijne, kulturalne, sportowe. Ich istotą jest podtrzymanie pamięci o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz łączność w modlitwie z papieżem Franciszkiem.

fot. FDNT

Dzień Papieski to prawdziwy festiwal wiary. Tego dnia Polacy gromadzą się na Mszach Świętych, nabożeństwach, czuwaniach, medytacjach oraz konferencjach poświęconych nauczaniu św. Jana Pawła II. Uczestniczą też w koncertach, wystawach, sztukach teatralnych, wieczorach poetyckich i innych wydarzeniach artystycznych, organizowanych w największych miastach akademickich. Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Lublin – to tam mieszkają i studiują stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy organizują te wydarzenia z wdzięczności za pomoc, jaką dostają.

– Chcemy wyjść do ludzi i podzielić się naszą radością z takiego patrona. Mówi się o nas często „żywy pomnik” papieża Polaka. Chcemy naszymi talentami i zaangażowaniem uczcić ten dzień i spotkać się z darczyńcami, dzięki którym przez cały rok otrzymujemy stypendia, możemy się kształcić – podkreśla Ania, krakowska stypendystka.

 


DUŻO MOTYWACJI

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy zbiórka publiczna i przykościelna, dzięki której w dużej mierze tysiące młodych osób dostają możliwość rozwijania swoich pasji i talentów. Fundacja DNT już prawie dwadzieścia lat wspiera młodych ludzi. Pomysł jej utworzenia narodził się po pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. Wówczas to Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o przeznaczeniu środków, które pozostały po pielgrzymce na pomoc w zdobyciu wykształcenia zdolnym osobom z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.

Natalia Cywińska

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 40 (729), 6 października 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 21 października 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 listopada

Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

Dziś w Kościele:
+ piątek, XXXIII tydzień zwykły, wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Mch 4,36-37.52-59; Ps: 1 Krn 29,10b-12; Łk 19,45-48
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty
Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -