18 stycznia
czwartek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dom dla Huberta

Ocena: 4.88333
4840

Piętnaścioro chorych dzieci pozostawionych „na zawsze” w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, zamiast do placówek opiekuńczych, trafiło do kochających rodzin. Teraz domu szuka trzyletni Hubert.

fot. Irena Świerdzewska

Hubert jest uroczym dzieckiem. Już przy pierwszym spotkaniu pokazuje wszystkie swoje skarby: ulubione książki o Maszy i niedźwiedziu, samochody i klocki. Co chwilę uśmiecha się szeroko, zerkając zza okularów korygujących wzrok. Dziecięcy pokój jest przytulnie urządzony.

– Korzystamy z gościny w domu Zgromadzenia Sióstr od Aniołów – mówi Urszula Chrapeć, pielęgniarka z Kliniki Pediatrii Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Żeby uchronić dziecko przed przeniesieniem ze szpitala do placówki opiekuńczej, wzięła roczny urlop i stała się dla niego rodziną zastępczą. Wcześniej była trzykrotnie opiekunem prawnym dla maluchów leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka. Dziś tamta trójka znajduje się w kochających rodzinach. Podobnie jak jedenaścioro innych dzieci pozostawionych przez rodziców w Klinice Pediatrii Żywienia i Chorób Metabolicznych, dla których Urszula Chrapeć wraz z personelem z oddziału znalazła dom.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 1 (639), 7 stycznia 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 17 stycznia 2018 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły