21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dlaczego Jezabel?

Ocena: 0
1140

Nieszczęsny prawnik nie był nawet w stanie udawać, że cokolwiek wie. Było to doświadczenie tyleż porażające, co pouczające.

fot.pixabay.com/CC0

Podśmiewałam się już kiedyś w tym miejscu z prominentnego przedstawiciela Państwowej Komisji Wyborczej, który wił się i motał, próbując odpowiedzieć na prowokacyjne pytanie dziennikarza. Pytanie dotyczyło słów „prawo i sprawiedliwość” występujących w psalmie odczytywanym w kościołach w Polsce w ówczesną niedzielę wyborczą, i było ewidentnie prowokacyjne. Dziennikarz bowiem ewidentnie udawał, że nie wie, z jakiego tekstu pochodzą „inkryminowane” słowa i domagał się wyjaśnień, w jaki sposób mogło dojść do takiego „zakłócenia” ciszy wyborczej.

Przedstawiciel PKW natomiast nie udawał nic. Owszem, powiedział – czy raczej wydukał – że to słowa ze znanego psalmu, ale na tym koniec. A skąd się wzięły w tę akurat niedzielę? Nieszczęsny prawnik nie był nawet w stanie udawać, że cokolwiek wie. Było to doświadczenie tyleż porażające, co pouczające.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 28 (768), 12 lipca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 22 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz i publicystka, współautorka m.in. "Poradnika dla dziennikarzy i wydawców gazet lokalnych" oraz " Podstaw warsztatu dziennikarskiego", prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa UW, współtwórca i była, wieloletnia sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter