19 maja
niedziela
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Demonstracja w czasie finałowego meczu MŚ 2018

Ocena: 0
395

Na finale Mistrzostw Świata nie zabrakło emocji, nie tylko tych zwiazanych z futbolem. Mecz został zakłócony przez pewien incydent.

fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

W czasie meczu finałowego Francja-Chorwacja na boisko wtargnęły cztery osoby: szef portalu "Mediazona" Petr Wierziłow oraz trzy kobiety związane z feministyczną grupą Pussy Riot.

Zdarzenie to widzieli kibice na stadionie oraz goście honorowi. Media podają, że operatorzy kamer unikali pokazywania tego, co w tym momencie się działo na murawie. Zespół Pussy Riot wziął odpowiedzialność za wtargnięcie na boisko. Kobiety manifestowały, by uwolnić więźniów politycznych. Domagały się wolności związanej z aktywnością w mediach, by policja zatrzymywała członków manifestacji. Chciały, aby była możliwa polityczna konkurencja, by nie tworzyć fauszywych oskarżeń oraz żeby nie przetrzymywać niewinnych ludzi.

Członkinie zespołu przypomniały o ukraińskim reżyserze, Ołehu Sencowie, który został skazany na 20 lat łagru za rzekome planowanie działań terrorystycznych. Jak przekazała jedna z uczestniczek happeningu Olga Kuraczjowa agencji Reuters, zostali oni zatrzymani przez policję i przewiezieni do jednej z komend policji w Moskwie

 Pussy Riot to radykalna, punkowa grupa feministyczna, od 2011 r. organizująca prowokujące protesty, skierowane głównie przeciwko reżimowi Putina.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

" Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. "

Dziś w Kościele: V Niedziela Wielkanocna
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14,21b-27 ; Ps 145,8-13 ; Ap 21,1-5a ; J 13,31-33a. 34-35.
+ komentarz Tygodnika Idziemy do czytań
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -