22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dawkins: Są tylko dwie płcie

Ocena: 4.9
1892

Humanista, ateista i biolog ewolucyjny Richard Dawkins broni autorki Harry'ego Pottera J.K. Rowling, a także brytyjskiej profesor filozofii Kathleen Stock przed "zastraszaniem" przez aktywistów transseksualnych, "którzy zachowują się tak, jakby biologia nie istniała".

Fot. Twitter/Richard Dawkins

Wszyscy bronią swojego stanowiska, że istnieją tylko dwie płcie.

Jako biolog twierdzę, że są dwie płcie i to wszystko 

- napisał Dawkins w jednym z tweetów.

Światowej sławy pisarka od lat sprzeciwia się operacjom zmiany płci. Zwracała uwagę, że w związku ze swoją postawą jest "zastraszana". Kilka dni temu w programie "Piers Morgan Uncensored" Dawkins ocenił jako bardzo niepokojący fakt, iż "ta maleńka mniejszość ludzi zdołała przejąć dyskurs i mówić naprawdę szalone bzdury". Na pytanie moderatora, jaka powinna być na to odpowiedź, Dawkins stwierdził: "nauka". Informację o tym podał amerykański portal "Christian Post".

Dawkins przypomniał, że przez cały czas pracy na uniwersytetach zachęcał do dyskusji. Na pytanie prowadzącego program: "Dlaczego straciliśmy zdolność do prowadzenia otwartej i uczciwej debaty?", Dawkins odparł: "Są ludzie, dla których słowo 'dyskutować' nie jest synonimem debaty. Raczej [oznacza ono dla nich], że zajęli jakieś stanowisko", podczas gdy "ja uważam, że dyskusja jest rzeczą rozsądną".

Nie tylko pisarka Rowling, ale także Dawkins, który stał się bardzo znany jako wojujący ateista, poniósł ogromny uszczerbek na swoim prestiżu za bronienie stanowiska o istnieniu tylko dwóch płci, włącznie z żadaniami zwrotu wcześniej przyznanych nagród lub tytułów honorowych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

Środa, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Rity z Cascii
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 21, 15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter