15 października
wtorek
Jadwigi, Teresy, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czas na młodzież 2019

Ocena: 0
150

Warsztaty z umiejętności miękkich, grant na projekt społeczny własnego pomysłu, kurs kwalifikacyjny czy staż wolontariacki w strukturach Caritas - to główne aktywności, które czekają na uczestników ogólnopolskiego projektu "Czas na młodzież 2019!". Jego celem jest podniesienie kompetencji społecznych osób w wieku 15-29 lat, wliczając w to osoby z niepełnosprawnościami.

Projekt rozpoczeto już w czerwcu i będzie prowadzony przez 24 miesiące, podczas których aż tysiac młodych osób podniesie swoje kompetencje społeczne, tak by stawiać czoła wyzwaniom stawianym przez rynek pracy czy działalność wolontariacką.

Do projektu zaproszone są osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o komunikacji interpersonalnej, nauczyć się rozwiązywać konflikty, oraz motywować innych do działania. Uczestnicy zgłębią techniki zarządzania projektami społecznymi, oraz dowiedzą się, jak inspirować innych do działania na rzecz społecznej lokalności, osób potrzebujących czy ekologii.

Młodzież będzie korzystać z projektu przez 10 miesięcy. W tym czasie młodzi ludzie wezmą udział w 46 godzinach warsztatów kompetencyjnych, gdzie dowiedzą się więcej o asertywności, komunikacji interpersonalnej, przywództwie czy aktywnym słuchaniu. Właśnie te umiejętności są wskazywane przez pracodawców jako najbardziej pożądane podczas rekrutacji pracowników.

Ponadto każda z osób weźmie udział w wybranym przez siebie warsztacie kwalifikacyjnym, który - oprócz kształtowania umiejętności społecznych - potwierdzony jest certyfikatem państwowym, np. kurs wychowawcy kolonijnego, pierwszej pomocy czy ratownictwa wodnego. Jest to świetna okazja do zdobycia dodatkowych uprawnień.

Nowo zdobyte kompetencje uczestnicy projektu będą mogli wykazać podczas stażu wolontariackiego w strukturach Caritas. To właśnie tam zostaną skierowani, by pod pieczą doświadczonych osób, działać wolontariacko na rzecz społeczności lokalnych.

Duże wyzwanie stanowi realizacja projektu społecznego, który będzie trzeba stworzyć i zrealizować od podstaw w 4-osobowych grupach. Każda grupa dostanie grant w wysokości 1.600 zł na realizację swojego pomysłu, a także niezbędne wsparcie merytoryczne naszych pracowników.

Projekt jest idealną okazją do zdobycia podczas warsztatów nowych, przdatnych w życiu codziennym umiejętności.

By wziąć udział w projekcie należy sprawdzić diecezja, z której się jest, bierze udział w projekcie, a następnie skontaktować się z osobą odpowiedzialną za rekrutacje. W Warszawie potencjalni uczestnicy projektu proszeni są o kontakt na adres: power@caritas.org.pl

Projekt realizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Morena, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Rozwój Edukacja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 października

Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. 

Dziś w Kościele:
wtorek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,16-25; Ps 19 (18),2-5; Łk 11,37-41
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -