23 października
środa
Marleny, Seweryna, Igi
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Charytatywny Jarmark Wielkanocny na Freta

Ocena: 4.9
841

7 kwietnia – na tydzień przed Niedzielą Palmową – plac przed kościołem św. Jacka w Warszawie przy ulicy Freta 10 wypełnią stoiska, na których będzie można zakupić dekoracje i ozdoby wielkanocne. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na organizację wyjazdu wakacyjnego dla 30 podopiecznych grupy Charytatywni Freta.

Fot. Matriały promocyjne

W tym roku odbędzie się szósta edycja Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego, który organizuje Grupa Charytatywni Freta. W niedzielę 7 kwietnia na placu przed kościołem oo. Dominikanów przy ulicy Freta 10, staną stoiska handlowe. Będzie można na nich zakupić ozdoby i kartki oraz rękodzieło. Miłośnicy dobrej literatury i muzyki z płyt winylowych z pewnością znajdą coś dla siebie na stoisku antykwariatu oraz Klubu książkowego św. Jacka. Przez całe wydarzenie będzie działała charytatywna kawiarnia, gdzie będzie można ogrzać się przy kubku ciepłej kawy lub herbaty oraz zjeść smakowite ciasto.

Całkowity dochód z tegorocznego Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny do Piwnicznej dla 30 dzieci - podopiecznych Grupy Charytatywni Freta.

Głównym organizatorem Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego Grupa Charytatywni Freta, która działa przy klasztorze oo. Dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 250 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, opieki medycznej i psychologicznej, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.

Aktualne informacje na temat Jarmarku Wielkanocnego można znaleźć na profilu na Facebooku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 października

Grzech nie powinien nad wami panować,
skoro nie jesteście poddani Prawu, lecz łasce.

Dziś w Kościele:
środa, XXIX tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Jana Kapistrana i św. Józefa Bilczewskiego (bp)
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 6,12-18, Ps 124, Łk 12,39-48
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypomnieliśmy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -