23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Caritas zorganizuje Wigilię dla ubogich i przekaże upominki dzieciom

Ocena: 0
259

Podczas tegorocznej Wigilii Caritas Polska przygotuje poczęstunek i paczki żywnościowe dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych. Organizacja przekaże też świąteczne upominki dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia.

Fot. materiały prasowe Caritas Polska

Ogólnopolska Wigilia Caritas zostanie zorganizowana już po raz piąty 24 grudnia w 108 miastach w całej Polsce.

Jego autorzy zaznaczyli, że w 44 miastach 12 tys. potrzebujących zasiądzie do wspólnej wieczerzy lub dostanie gorący posiłek na wynos, a w 64 miastach kolejnych 18 tys. osób otrzyma paczki z żywnością, z której będzie można samodzielnie przygotować sobie wigilijną kolację. W sumie pomocą zostanie objętych 30 tys. osób, dla których zostanie przygotowanych 65 ton żywności. W pakowaniu i rozdawaniu paczek weźmie udział ok. 2 tys. wolontariuszy z 34 diecezji.

Spotkanie przy wigilijnym stole, towarzyszące powitaniu przychodzącego na świat Zbawiciela, to dla każdego wyczekiwana chwila. Część z nas wyczekuje jej jednak z niepokojem: jak będzie wyglądał ten stół, co się na nim znajdzie, czy będzie z kim spędzić ten wieczór? Caritas stara się ten niepokój rozwiać docierając do tych, którzy nie mają ani środków, żeby zorganizować uroczystą wieczerzę, ani bliskich, by ich na nią zaprosić.

– powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

Produkty, które posłużą do przygotowania świątecznych poczęstunków i paczek na Wigilię Caritas, pochodzą m.in. ze zbiórki żywności „Tak. Pomagam!" prowadzonej w dniach 3–4 grudnia przez wolontariuszy Caritas w sklepach w całej Polsce, podczas której zebrano blisko 208 tys. kg żywności.

W przedświąteczną pomoc włączyli się także inni partnerzy Caritas. Ponad 500 paczek przekazali podopiecznym Caritas pracownicy spółek skarbu państwa w ramach świątecznej akcji „Zostań świętym Mikołajem – podaruj prezent".

Zakupione przez nich prezenty trafią do dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Caritas Archidiecezji Białostockiej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Archidiecezji Warszawskiej i ośrodka dla uchodźców w Lininie.

Blisko 60 paczek trafiło także do ośrodka wychowawczego i szkoły specjalnej w Mocarzewie – wspieranych przez Caritas Polska placówek, które prowadzą siostry zmartwychwstanki. Caritas Polska pomoże też w budowie domu dla dorosłych podopiecznych sióstr z Mocarzewa, przekazując kwotę ponad 160 tys. zł.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter