25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Caritas Polska apeluje o pomoc w Strefie Gazy

Ocena: 4.5
238

Caritas Polska pomaga wszystkim potrzebującym, nie opowiadając się po żadnej stronie konfliktu. 

Fot. Facebook/Caritas Polska

Oświadczenie w imieniu dyrektora Caritas Polska ks. dr. Marcina Iżyckiego wygłosił jego zastępca, Ireneusz Krause.

Strefa Gazy potrzebuje natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań zbrojnych. Potrzeba też trwałego i sprawiedliwego pokoju. Caritas Polska i Caritas Internationalis wzywa także do otwarcia korytarzy humanitarnych, które zapewnią kontynuowanie pomocy dla mieszkańców Strefy Gazy

– powiedział.   

Poinformował też, że w związku z zaistniałą sytuacją Caritas Polska uruchomiła interwencyjne przekazanie 100 tys. zł  dla partnera lokalnego, implementującego działania humianitarne w Strefie Gazy - Caritas Jerusalem. Jest to partner, z którym Caritas Polska współpracuje od wielu lat.

Ireneusz Krause zwrócił uwagę, że obecnie sytuacja w Strefie Gazy jest niezwykle trudna. Brakuje wszystkich podstawowych dóbr - jedzenia, wody, prądu, który jest kluczowy dla funkcjonowania ośrodków zdrowia. Panuje chaos, napięcie i stres. Poinformował też, że w ubiegłym tygodniu w bombardowaniach zginęła jedna z pracownic Caritas Jerusalem wraz z rodziną.

O tym, jak pomagać w miejscach trudno dostępnych, opowiedziała Sylwia Hazboun, ekspertka w dziedzinie pomocy na Bliskim Wschodzie. Poinformowała, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy przekazana zostanie pomoc mieszkańcom Strefy Gazy, którzy zostali wewnętrznie przesiedleni i korzystają z tymczasowego schroniska zorganizowanego przy parafii rzymskokatolickiej oraz przy parafii prawosławnej. Będzie to wsparcie medyczne, żywnościowe, dystrybucja koszyków żywnościowych oraz pomoc gotówkowa dla tych rodzin. Dodała, że pracownicy Caritas Jerusalem otrzymają też wsparcie psychologiczne.

Wyjaśniła, że potrzebne dobra da się zakupić na miejscu, w Strefie Gazy. Wiadomo jednak, że wkrótce zasoby się skończą i trzeba będzie korzystać z pomocy z zewnątrz. Stąd m.in. potrzeba utworzenia korytarzy humanitarnych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter