10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Caritas na Forum w Krynicy: 8 milionów Syryjczyków wciąż potrzebuje pomocy

Ocena: 0
1606

Caritas Polska bije na alarm: 8 milionów z 13 milionów mieszkańców Syrii wciąż potrzebuje pomocy humanitarnej. Podczas XVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, przedstawił program „Rodzina Rodzinie” i wziął udział w panelu „Jak pomagać w czasach kryzysu”.

fot. caritas.pl

– Pieniądze na pomoc dla ofiar kryzysów są w rękach tych, którzy mają ich pod dostatkiem, jednak nasze doświadczenie mówi, że większość darczyńców to nie ci, którzy są bogaci, ale ci empatyczni i wrażliwi. Naszym obowiązkiem jest do nich dotrzeć i pokazać nasz pomysł na pomoc, skuteczność i wiarygodność oraz efekty – mówił dyrektor największej organizacji charytatywnej w Polsce.

– We wszystkich działaniach kierujemy się chrześcijańskim systemem wartości. Mówimy językiem miłosierdzia, który jest zrozumiały bez względu na szerokość geograficzną. Pobudzamy wykorzystanie "zasobów wspólnoty chrześcijańskiej". Chodzi o różne wartości –c zyjś czas, zaangażowanie, relacje jakie posiada i może wykorzystać – ale też dobra materialne, którymi może się podzielić. Taka postawa przyciąga do nas również tych, którzy na co dzień nie podzielają do końca naszych wartości. Ważne jest to, że staramy się uniwersalizować przekaz i docierać do wszystkich, którzy mogą pomóc – mówił ks. Iżycki w dalszej części debaty.

Panel dyskusyjny z udziałem Dyrektora Caritas Polska i przedstawicielami innych ogólnopolskich organizacji charytatywnych odbył się 6 września w Domu Forum w Krynicy. Jednocześnie w czasie całego Forum funkcjonowało stoisko z Busem Caritas - Mobilną Ambasadą Niepodległej, która promuje działania Caritas w Polsce i za granicą, m.in. na Bliskim Wschodzie.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5, 17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter