25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Caritas Internationalis - więcej pomocy niż kiedykolwiek

Ocena: 4.4
272

Caritas Internationalis (CI) pomogła 9,8 mln osób w 77 krajach - wynika z przedstawionego bilansu za 2022 r. Działająca na całym świecie katolicka organizacja pomocowa wydała rekordową kwotę 119 mln euro w ramach 639 projektów pomocowych, czyli o 25 mln euro więcej niż w 2021 r.

fot. arch. idziemy.pl

Jednym z głównych celów działalności Caritas Internationalis było wsparcie ponad trzech milionów osób dotkniętych wojną rosyjską przeciwko Ukrainie. Tam 2700 pracowników jest zaangażowanych w 44 ośrodkach regionalnych i 180 schroniskach.

Podczas prezentacji rocznego raportu we Fryburgu Bryzgowijskim, dyrektor Caritas Internationalis Oliver Müller zwrócił uwagę, że oprócz wojny na Ukrainie, na całym świecie toczy się 216 innych konfliktów zbrojnych. Wojna na Ukrainie znacznie opóźniła walkę z głodem na świecie, zwłaszcza z powodu zatrzymania eksportu zboża i nawozów. Na całym świecie głoduje 783 miliony ludzi.

Caritas Internationalis jest międzynarodową organizacją zwierzchnią krajowych organizacji pomocowych Caritas Kościoła katolickiego. Jej zadaniem jest koordynacja działań humanitarnych m.in. pomocy w przypadku katastrof, walki z epidemiami takimi jak AIDS i skutkami zmian klimatycznych, ale także długoterminowych projektów rozwojowych i programów rozwiązywania konfliktów.

ZOBACZ TAKŻE: Pomoc, która daje nadzieję

Założona w 1951 roku jako zrzeszenie 13 członków Caritas Międzynarodowa obecnie zrzesza 162 organizacje krajowe działające w ponad 200 krajach. Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Watykanie. Kontakty CI z Organizacją Narodów Zjednoczonych utrzymują przedstawiciele tej instytucji w Nowym Jorku, Genewie, Rzymie i Paryżu.

CI podlega watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, którą kieruje kanadyjski jezuita pochodzenia czeskiego, kard. Michael Czerny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter